DIEVČENSKÉ KRÁĽOVSTVO

TYP –  rodinný dom

LOKALITA – Bardejovská Nová Ves

 

VÝMERA – 13 m2

V tomto projekte sme mali k dispozícii izbu o výmere 13m2, ktorej účelom malo byť prioritne miesto na štúdium, ale aj hranie pre 2 dievčatká v školskom a predškolskom veku. Izba je ladená jemne, dievčensky tak veríme, že sa v nej budú dievčatá cítiť príjemne. 

NÁBYTKY A ÚLOŽNÉ PRIESTORY

V izbe sme chceli umiestniť prioritne priestrannú pracovnú plochu pre dve slečny. Stôl samotný je v drevodekore Akácia. Schováva v sebe šuflíky na všetky drobnosti a na ľavej strane je opticky posadený na svetlo sivú komodu so zrkadlom. Nad pracovnou časťou sú umiestnené nenápadné biele skrinky, ktoré siahajú až po strop. Medzi stoličky sme umiestnili „kontajner“ s dvoma šuflíkmi, ktorý má v spodnej časti schované kolieska, takže je veľmi ľahké premiestniť ho. V hornej časti má čalúnenú plochu a má slúžiť na sedenie dospeláka pri učení s deťmi.

Napravo od okna sme vytvorili oddychovú časť na pravé čajové "dejchánky". Použili sme hotovú, zakúpiteľnú lavicu doplnenú o kreslo a stolík od toho istého výrobcu. Momentálne má kreslo a lavica nôžky o výške 17cm no dajú sa dokúpiť aj nôžky s výškou 25cm, takže do budúcna nebude žiadny problém zvýšiť ich.

OSVETLENIE

V spodnej časti majú skrinky nad stolom zabudované LED podsvietenie, aby mali deti dostatok svetla v každom čase. Za lavicovým sedením sa nachádza zaujímavý výtvarný prvok a to nasvietená tapeta v ráme, ktorá dodá izbe atmosféru a zároveň môže slúžiť ako náladové osvetlenie. Vedľa sedenia je nábytkový diel, ktorý už zákazníci vlastnili, doplnený o úložné boxy z IKEA.

DOPLNKY

Stoličky sme zvolili typ Odger z IKEA. Sú otočné, anatomicky tvarované, s podrúčkami a na rozdiel od iných druhov nie sú na kolieskach, čo by nemalo deti rušiť pri učení. Materiál stoličiek je samozrejme ľahko udržiavateľný. Za stolom je na stene použitá biela bodkovaná tapeta.

Zaujal Vás tento návrh a chcete vidieť viac ? Sledujte nás na Facebooku, Instagrame, či Pintereste. A ak by ste chceli vypracovať cenovú ponuku pre Vás, stačí kliknúť. :)