DOMČEK V LONE PRÍRODY

TYP –  rodinný dom

LOKALITA – Bardejovská Nová Ves

 

VÝMERA –  52 m2

Interiér domčeka, ktorý je obklopený lesom sme prispôsobili krásnemu prostrediu. Zvolili sme tu prírodné materiály ako je betón a mramor, no najvýraznejšie a najväčšie zastúpenie tu má drevo. Dispozícia dennej časti nám umožnila situovať jedálenský stôl v presklenom rohu miestnosti a domáci si tak môžu vychutnať obed pri pohľade na prírodu.

NÁBYTKY A ÚLOŽNÉ PRIESTORY

Celý návrh sa nesie v jednoduchosti a minimalizme tak, ako si to želali domáci. Hneď v predsieni je nám jasné, že drevo nás bude sprevádzať celým návrhom dennej časti. Použitý drevodekor v odtieni Agát Lakeland možno nájsť na podlahe, vstavanej skrini, ale aj neskôr na ostatných nábytkoch v návrhu. Súčasťou vstavanej skrine, ktorá prechádza až do kuchynskej linky sú sklenené dvere, ktoré oddeľujú zádverie a dennú časť domu. Zámerne sme použili jemne „tónované“ sklo, aby spĺňalo funkciu optického oddelenia priestoru.

Oproti vstupu mal byť pôvodne podľa želaní majiteľov jedálenský stôl. My sme tu však umiestnili knižnicu, resp. policovú zostavu na knihy a dekorácie. Drevodekor Agátu tu dopĺňa DTD Egger odtieň Kozmická sivá.

Kuchynskú linku sme navrhli v tvare písmena „U“. V pravej časti je kuchynská linka tvorená skrinkami potiahnutými až po strop v prepojení so vstavanou skriňou na chodbe, čo vytvára zaujímavý vizuálny prvok. Časť tejto zostavy sme otvorili a použili systém políc, ktoré sú zakryté polopriehľadným sklom v tmavom odtieni. 

Tým, že je sedačka umiestnená pozdĺžne s kuchynskou linkou, je z hľadiska praktickosti oddelená vyvýšeným deliacim prvkom v tvare písmena „L“ s mramorovým dekorom Pietra Grigia. Vo vrchnej časti nám tak vznikol priestor napríklad na kvetináče s bylinkami. Z bočnej strany je umiestnená vinotéka.

DOPLNKY

V zádverí sa nachádza šedá čalúnená lavica, čierny konzolový kovový stolík o rozmere 100x35 cm a okrúhle zrkadlo s čiernym rámom a priemerom 100cm. Hádam už nie je nikto, kto by nepoznal, či dokonca nevlastnil klasické IKEA kreslo. My sme zvolili poťah s klasickým vzorom kohútej stopy, a veríme, že kreslo dobre poslúžili na oddych a čítanie.

Jedálenský stôl je sám o sebe zaujímavým dizajnérskym prvkom. Neobyčajný stôl Callen má veľkú stolovú dosku vyrobenú z kvalitnej talianskej keramiky, ktorá je položená na doske z bezpečnostného skla. Prekrížené nohy v robustnom priemyselnom vzhľade k nej tvoria perfektný kontrast. Stolovanie pri pohľade do prírody je už len čerešničkou na torte. Jedálenský stôl spolu so zvolenými konferenčnými stolíkmi krásne ladia k deliacemu prvku, ktorý oddeľuje sedačku od kuchynskej linky. Sedačka je 5-miestna v béžovej farbe a farebne korešponduje s metrážovým kobercom, ktorý oddeľuje obývaciu časť.

OSVETLENIE

V celej navrhovanej časti interiéru sú v sadrokartónovom podhľade zapustené lineárne hranaté bodové svietidlá. Jednoznačne najvýraznejším prvkom osvetlenia je závesné dizajnové led svietidlo Geometric nachádzajúce sa nad jedálenským stolom. Jeho minimalistický a nadčasový dizajn zabezpečí, že Vás neomrzí. Veľká štýlová dizajnová visiaca led lampa vytvorí svojím rozmerom a dizajnom dokonalý akcent v modernom interiéri.

Zaujal Vás tento návrh a chcete vidieť viac ? Sledujte nás na Facebooku, Instagrame, či Pintereste. A ak by ste chceli vypracovať cenovú ponuku pre Vás, stačí kliknúť. :)