DOVOLENKOVÝ APARTMÁN

TYP –  apartmán

LOKALITA – Chorvátsko

 

VÝMERA –  35 m2

Celý interiér sa nesie vo svetlej farebnosti. Vzhľadom na to, že sa nachádzame v apartmáne pri mori, chceli sme tento svieži nádych zachovať aj v interiéri. Keďže sme pracovali s tmavou, antracitovou podlahou v kombinácii s tmavším, orechovým odtieňom drevodekoru, nechceli sme viac použiť tmavé prvky. Preto sme zvolili svetlý, biely interiér, s odtieňom svetlohnedej na nábytkoch a mramorovým akcentom.

Hneď pri vstupe sme zvolili solitérnu lavicu šedej farebnosti pod ktorou je priestor na odkladanie topánok. Kuchyňa je tvorená kombináciou farieb antracit, orechový drevodekor na pracovnej doske a Kašmírovo šedým (svetlohnedým) unidekorom na horných skrinkách. Zľava máme v spodnej časti umývačku riadu so šírkou 45cm, drez s batériou, ktorá je ohýbateľná a teda nevznikne problém pri otvorení okna. Pod drezovou časťou máme otváravú skrinku s odpadkovými košmi. Ďalej je kuchynská linka tvorená rohovými šuflíkovými skrinkami, šuflíkovou skrinkou pod varnou doskou a v rohu máme rúru na pečenie. Horné skrinky rešpektujú tvar skosenia stropu a vytvárajú tak zaujímavý prvok. Ako kuchynská zástena je použitá dlažba s imitáciou mramoru Pietrasanta. Mramor sa nám zopakuje kvôli prepojeniu priestoru aj v obývacej časti.

Chladnička je „skrytá“ v nábytkovej zostave. Zostava je opäť vo svetlohnedej farebnosti a jej súčasťou sú aj dve skrine, jedna naľavo od chladničky a jedna v zádverí. Súčasťou je aj otvorená policová zostava na uloženie rôznych drobností. Táto nábytková zostava svojím tvarom kopíruje tvar strechy a tiež horných skriniek v kuchynskej linke a vytvára tak pekný, nerušený, usporiadaný prvok.

Barové sedenie je v rovnakých farbách ako kuchynská linka a tvoria tak opticky prepojený celok. Keďže má apartmán zaujímavý prvok – galériu, chceli sme na ňu aj patrične upozorniť. Obložili sme tak časť steny kde sa nachádza TV a strop v časti pod galériou drevenými lamelami tiež vo svetlohnedej farebnosti. Navyše to priestoru opticky pridá do šírky pár centimetrov.

TV stena je tvorená veľkoformátovým mramorovým obkladom v kombinácii s TV skrinkami opäť vo svetlohnedej farebnosti. Sedačka, kreslo a koberec sú zvolené zo sortimentu IKEA.

Zaujal Vás tento návrh a chcete vidieť viac ? Sledujte nás na Facebooku, Instagrame, či Pintereste. A ak by ste chceli vypracovať cenovú ponuku pre Vás, stačí kliknúť. :)