IT AJ TY ?

TYP –  kancelária

LOKALITA – Košice

 

VÝMERA –  124 m2

V tomto projekte sme navrhovali kanceláriu pre rozvíjajúcu sa IT firmu. Keďže sa priestor nachádza v novom, modernom business centre DUETT, snažili sme sa tomu prispôsobiť aj samotným dizajnom kancelárie. Tá má mimo iného slúžiť na prácu 6 osôb, ale ako to pri IT sektore býva, rátali sme aj s potenciálnym rastom do budúcna.

DISPOZÍCIA

Dispozične sme pomerne štedrý priestor rozdelili do dvoch pomyselných časti. Prvú časť tvorí vchod a samostatná kancelária pre vedúceho tímu. V tejto časti sa nachádza aj konferenčná miestnosť pre šesť osôb. V druhej časti je priestor vyhradený pre zamestnancov. Základ tvorí pracovný priestor s kancelárskymi stolmi doplnený kuchynkou, oddychovou časťou a toaletou.

Každý vstup by mal pôsobiť reprezentatívne. Vstup predstavuje prvý moment, ktorý každý zbadá po vstupe do kancelárie. Aj z tohto dôvodu sme tu umiestnili 3D dekoratívny betónový obklad, ktorý sa objaví aj vo zvyšnej časti kancelárie. V celom priestore sme na podlahe použili šedý záťažový koberec v podobe kobercových štvorcov, ktorý je v prípade takéhoto druhu interiéru samozrejmosťou.

Oddelenie hlavnej kancelárie a konferenčnej miestnosti je kvôli zachovaniu svetlosti a otvorenosti celého konceptu kancelárie riešené priehľadným sklom. Keďže sme strop ponechali v pôvodnom betónovom dizajne, čierne orámovanie jednotlivých sklenených komponentov krásne prepája čistotu skla so surovosťou betónu. Konferenčná miestnosť je zariadená stroho, aby sa každý mohol sústrediť len na to dôležité.

Aby priestor nepôsobil surovo, v oddychovej časti, v priestore kuchynky na strope a takisto na jednotlivých sekciách stolov sme využili drevo, ktoré priestor pekne pocitovo zateplí.

Oddychová časť je takisto ako kuchynka vyriešená praktickým lavicovým sedením v šedej farebnosti. Pri dverách možno nájsť skrinku na odloženie momentálne nepotrebného, či kancelárskych náležitostí.

Za dverami v čiernom dizajne možno nájsť umývadlo so skrinkou a toaletou, pričom farebnosť opäť kopíruje zvyšok interiéru.

Zaujal Vás tento návrh a chcete vidieť viac ? Sledujte nás na Facebooku, Instagrame, či Pintereste. A ak by ste chceli vypracovať cenovú ponuku pre Vás, stačí kliknúť. :)