JEDNODUCHO PASTELOVO

TYP –  byt

LOKALITA – Košice

 

VÝMERA – 13 m2

V tomto projekte bolo našou úlohou navrhnúť dva v jednom. Detskú izbu, ktorá bude zároveň pôsobiť študentským dojmom. Izba bola navrhovaná pre dve slečny vo veku 4 a 9 rokov, preto sme hľadali kompromisy, aby si obe našli v izbe to svoje.

NÁBYTKY A ÚLOŽNÉ PRIESTORY

Farebnosť tohto návrhu sa odvíjala od vstavanej skrine, ktorú si naši zákazníci nedávno obstarali a bude jedinou vecou, ktorá v izbe ostane. Farby sme preto použili v podobnom štýle s prihliadnutím na sympatie zákazníkov voči pastelovým farbám. Základom každej detskej izby sú bezpochyby postele. V tomto prípade sme opäť využili šikovné ruky stolárov, aby sme tak mohli využiť priestor na maximum. Použitý drevodekor od Eggru pekne hraje s bielymi fóliovanými dvierkami od Wiechu, ktoré sa objavujú aj na už prítomnej vstavanej skrini a takisto na nových, navrhovaných skrinkách nad posteľami. Hodvábne sivým unidekorom od Eggru sme si pomohli pri paneloch, ktoré radi používame pri posteliach, keďže nedochádza k poškodeniu, či zašpineniu steny opieraním sa. Extra úložný priestor pod posteľou by bol pri návrhu nábytku na mieru hriech nevyužiť.

Stôl sa tiahne pod oknom a obsahuje šikovne umiestnené malé šuflíčky pre písacie potreby a iné drobnosti. Ukončený je malým bonusom – starým, dobrým „periňákom“, čo opäť zvýši kapacitu na uloženie vecí. Obzvláštnením izby je lamelové obloženie radiátora, ktoré je rozumne odsadené od zeme tak, aby bolo praktické pod nim jednoducho poupratovať. Je príjemným dizajnovým prvkom, pričom nebude dochádzať k prerušeniu prúdenia tepla. Do návrhu sme vniesli aj čosi ženské, a to jemný ružový dekor v podobe otvorených políc doplňajúcich skrinky nad postelami.

DOPLNKY

Pri umiestnení stola pod okno je nevyhnutné myslieť na pomoc pri prenikajúcich slnečných lúčoch. V tomto návrhu sme to vyriešil elegantne, pomocou rímskej rolety s mierne priehľadnou látkou, ktorá plní čiastnočne funkciu zatemnenia, avšak stále necháva lúčom primeraný priestor prenikať do izby. Hlavnou výhodou použitého koberca je možnosť prania v práčke, čo je pre malé deti, alebo ako v našom prípade pre alergikov nesmierne dôležité. Na stenách je použitá tapeta s bodkovaným vzorom, ktorý dodá izbe útulný a dievčenský pocit. V návrhu sa nám podarilo nájsť miesto po oboch stranách aj na vešiačiky, kde si môžu slečny zavesiť, čo bude treba. Praktickosť návrhu dopĺňa štvorboj z IKEA. Kožené úchytky dievčatám poslúžia na otváranie všetkých úložných priestorov. Druhým IKEA bojovníkom sú stoličky, kde sa stretol vydarený dizajn, funkcia a kvalita.

OSVETLENIE

IKEA zastúpenie ďalej pokračuje v hlavnom, stropnom 4-dielnom bodovom osvetlení a pracovných LED lampách, ktoré dievčatá jednoduchým ohnutím môžu využívať buď ako doplnkové pracovné osvetlenie pri stole, alebo na čítanie knihy v posteli.

Zaujal Vás tento návrh a chcete vidieť viac ? Sledujte nás na Facebooku, Instagrame, či Pintereste. A ak by ste chceli vypracovať cenovú ponuku pre Vás, stačí kliknúť. :)