KEĎ SA OTVORÍ STROP

TYP –  rodinný dom

LOKALITA – Bardejovská Nová Ves

 

VÝMERA –  69 m2

Tento návrh je akýmsi špecifikom. Pracovali sme s interiérom, kde sme sa pridržali existujúcej podlahy a sedačky. Zámer majiteľov bol otvoriť pôvodný strop nad obývacou časťou a myslíme, že takto vznikol zaujímavý a presvetlený priestor.

NÁBYTKY A ÚLOŽNÉ PRIESTORY

Celý návrh sa nesie v kombinácii svetlého drevodekoru Akácie, bielej farby, dekoratívnej omietky a laťovania. V kuchyni sme na dvierka použili bielu unifarbu v kombinácii s drevodekorom Akácie. Je to svetlá, moderná drevina, ktorá dodá pocit prírody a zároveň nie je príliš výrazná. Otváranie na drevených skrinkách je na push systém. Biele dvierka sa otvárajú cez medzery, za ktorými je schovaný úchytkový profil.

OSVETLENIE

Samostatnou kapitolou v rámci novootvoreného priestoru je osvetlenie. Pri centrálnom osvetlení v obývacej izbe sme siahli po type osvetlenia, ktorý bude jednak priestor dostatočne osvetľovať, no zároveň nebude v otvorenom priestore pôsobiť stratene a mohutne. Jedná sa o tri závesné objekty, na konci ktorých je svetelný zdroj. Pri inštalácii sa dajú zaujímavo rozložiť a pootáčať a vytvoriť tak rôznu kompozíciu.

Ďalším okruhom osvetlenia je náladové svetlo (podsvietenie), ktoré bude osvetľovať šikmé plochy krovu. Je to zaujímavý prvok, ktorý hlavne večer priestor pekne nasvieti a otvorí.

Vedľa sedačky je použitá stojaca lampa na čítanie, tiež v XXL prevedení. Štvrtým typom osvetlenia v tejto novovzniknutej časti je svietidlo nad jedálenským stolom. V tomto prípade sme siahli po subtílnejšom svietidle so zaujímavými sklenenými guľami.

Nad ostrovčekom sme pôvodný podhľad pretvorili na modernejší podhľad so svetelným (napínaným) stropom s nastaviteľnou intenzitou.

DOPLNKY

Tým, že sa celý priestor takto pekne otvorí dostane obývacia časť novú charizmu, veľa vzdušnosti, čo jej ale na druhej strane môže uberať na útulnosti. Preto sme obývaciu časť pocitovo oddelili od ostatnej použitím veľkoplošného koberca, ktorý túto zónu ohraničí a zároveň dodá pocit pohody. Koberec sme zámerne zvolili tmavší jednak kvôli lepšej údržbe, ale aj preto aby čiastočne splynul s dlažbou a nevytváral vrámci interiéru ďalší dominantný prvok.

Jedálenský stôl má v návrhu iba 4 stoličky, no v prípade osláv a podobne si ho vie zákazník jednoducho otočiť o 90stupňov a pojme kľudne aj 8 hostí. Jeho doska je z keramiky vo vzhľade mramoru a jeho dvojička je použitá ako konferenčný stolík a priestor tak sa materiálovo prepája. Barové sedenie má dve stoličky v obdobnom tvarosloví.

Na stene oproti veľkému oknu je použitá dekoratívna omietka v imitácii travertínu a taktiež krb dostal tmavosivú omietku, aby vrámci priestoru trochu splynul s podlahou.

Zaujal Vás tento návrh a chcete vidieť viac ? Sledujte nás na Facebooku, Instagrame, či Pintereste. A ak by ste chceli vypracovať cenovú ponuku pre Vás, stačí kliknúť. :)