KUCHYŇA V DÚBRAVKE

TYP –  rodinný dom

LOKALITA – Dúbravka

 

VÝMERA – 13 m2

Našim cieľom pri tomto návrhu kuchyne v rodinnom dome bolo vytvorenie pekného, čistého priestoru, bez zbytočných výstupkov a mohutných skríň. Preto sme všetky vysoké skrine umiestnili na stenu s oknom, ktoré sme šikovne zakomponovali do kuchynskej linky. Drezová batéria je samozrejme sklopná, ak by vznikla potreba okno otvoriť.

NÁBYTKY A ÚLOŽNÉ PRIESTORY

Pri tejto kuchynskej linke sme siahli po neutrálnych a svojím spôsobom nadčasových materiáloch a farbách ako sivá, mramor Pietrasanta a dub. Všetky vysoké skrine (chladnička, rúra s mikrovlnkou) sme umiestnili na stenu s oknom. Asymetricky umiestnené okno sme zakomponovali do kuchynskej linky a vytvára tak samostatnú umývaciu zónu s drezom a umývačkou riadu.

Prevažná časť kuchynských dvierok sa otvára schovanými nábytkovými profilmi a zopár menej používaných dvierok je na push systém. Pre vstavané spotrebiče je potrebné aj vhodné odvetranie, preto sme navrhli v spodnej a hornej soklovej časti rebrované mriežky v rovnakom dekore ako priľahlá časť linky.

DOPLNKY

Časť pod oknom, kde bol predtým parapet je prekrytá veľkoformátovou dlažbou v dekore mramoru, takže s údržbou by nemal byť žiaden problém. Drezová batéria je sklopná, ak by bolo potrebné okno otvoriť. Zástena kuchynskej linky je ako sme vyššie spomínali obložená veľkoformátovou dlažbou v dekore mramoru. Výrobca ponúka viacero formátov, takže aj časť pultu za barovými stoličkami môže byť z jedného kusu dlažby.

Zaujal Vás tento návrh a chcete vidieť viac ? Sledujte nás na Facebooku, Instagrame, či Pintereste. A ak by ste chceli vypracovať cenovú ponuku pre Vás, stačí kliknúť. :)