NADČASOVÁ BIELA A BYT NA PRENÁJOM

TYP –  byt

LOKALITA – Košice

 

VÝMERA –  65 m2

Do rúk sa nám dostal opäť raz byt na prenájom. S dispozíciou bytu v pôvodnom stave sa trebalo trochu „pohrať“ aby tak vznikol optimálne rozvrhnutý 3-izbový byt pre budúcich nájomníkov. Opäť sme sa snažili využiť neutrálne odtiene a materiály, aby tak byt mohol osloviť čo najširšie spektrum možných záujemcov.

DISPOZÍCIA

Pri dispozícii sme vychádzali pôvodne zo štyroch rôznych variantov. Našu dizajnérsku dušu veľmi potešilo, keď si majiteľka vybrala tú najodvážnejšiu. V riešení navrhovanej dispozície sa tak udiali tri podstatnejšie zmeny. Prvou zmenou bol vznik výklenku v zádverí smerom do spálne, ktorý poslúži ako vstavaná skriňa. Keďže je zádverie pomerne úzke, umiestnenie skrine by v tomto priestore mohlo mať za následok ešte väčšieho stiesnenia priestoru. Druhou zmenou bolo zrušenie komory (miestnosť 1.03 PS). Vďaka tomuto kroku nám tak vznikla v priestore obývacia izba. Treťou a určite najzásadnejšou zmenou bolo „ukrojenie“ časti kuchyne a umiestnenie kúpeľne v časti pri okne. Týmto krokom sme získali možnosť prísunu denného svetla do kúpeľne, čo nebýva v paneláku štandardom. Kuchynská linka sa tak vybudovaním nových priečok bytového jadra mohla bezproblémovo umiestniť v ľavej časti so štandardnými rozmermi a vybavením.

NÁBYTKY A ÚLOŽNÉ PRIESTORY

Pri bytoch na prenájom sa stále snažíme o neutrálnosť. Inak tomu nebolo ani v predsieni, kde sme vďaka zmene dispozície mohli vo výklenku pri vchodových dverách navrhnúť vstavanú skriňu v bielom dekore. Výklenok zasahuje do spálňovej časti a ponúka tak optimálne množstvo úložných priestorov. V pravej časti zaujme prejav lokálpatriotizmu, ktorý nadväzuje na menšiu vstavanú skriňu s otvoreným systémom políc. Samozrejmosťou je aj pár háčikov na zavesenie aktuálne potrebných kabátov a búnd. Chodbu nám pomáha tiež opticky zväčšiť aj zrkadlo pri vchodových dverách potiahnuté až po strop, ktoré pri odchode ocení nejeden budúci domáci.

Keďže spálňa ešte nepozná svojho majiteľa, je takisto zariadená v neutrálnom duchu. Na výmeru je pomerne štedrá a preto vstavaná skriňa v bielom dekore, ktorá sa tiahne pozdĺž steny až po strop poskytuje nadštandard úložných priestorov. Doplnkovú funkciu úložných priestorov plnia aj dva nočné stolíky s jednoduchým šuplíkom na odkladanie najnutnejších drobností pred spaním. 

Frézovane dvierka v bielom dekore možno badať v obývacej izbe na TV zostave, na kuchynskej linke, či na skrinkách v kúpeľni. Priestor použitím rovnakého materiálu tak pôsobí čisto, vzdušne a prepojene. Kuchynská linka obsahuje všetky potrebné spotrebič e ako vstavanú chladničku, teplovzdušnú rúru, varnú dosku, umývačku riadu a keramický drez. Nábytková zostava pokračuje v kúpeľňovej časti práčkou a skrinkou na odkladanie bežných kúpeľňových záležitostí.

DOPLNKY

V kúpeľni sme okrem bieleho obkladu použili aj obklad v drevodekore, aby tak ladil s použitou pracovnou doskou z masívu, ktorá plynulo pokračuje do kuchynskej časti. Zaujímavým prvkom je použitie matného skla, ktoré oddeľuje kuchynskú časť od kúpeľne. Zmenou dispozície sa nám podarilo dosiahnuť okrem prísunu denného svetla do kúpeľne aj jej jednoduchšie vetranie. Matným sklom pokračujeme aj pri dverách, ktorých otváravá časť je zámerne tak široká, aby mohli ostať otvorené a neprekážali by v priestore. K ich  čiernemu orámovaniu sme zladili aj použitie čiernych armatúr.  Zrkadlo je navrhnuté až po strop, čo nám opäť pridáva optické cm2 naviac. V oddelenej toalete je použitie materiálov aj farebnosti zopakované. Súčasťou je aj malá skrinka s umývadielkom, ktoré každej návšteve ušetrí cestu do kúpeľne. 

OSVETLENIE

Keďže je spálňa zariadená jednoducho, na ozvláštnenie sme využili zaujímavý typ svietidla. Tienidla v neutrálnej farebnosti, ktoré po oboch stranách zakrývajú žiarovku sú spustené po dvoch svetelných čiernych kábloch atypicky, a vytvárajú dojem akejsi pomyselnej girlandy. Využitie nájde toto svietidlo najmä vo večerných hodinách, kedy už nie je nutné používať primárne osvetlenie, a teda zápustné bodové svietidlá. 

Nad sedačkou slúži LED pásik ako večerné, atmosférove osvetlenie a tým, že osvecuje svetlosivú stenu s orámovaním vytvára tak v interiéri pocit útulnosti a večernej pohody. Nad jedálenským stolom je navrhnuté závesné čierne kovové svietidlo IKEA SKURUP o priemere 38cm, ktoré plní funkciu doplnkového osvetlenia pri stolovaní.

V celom interiéri sú použité zápustné bodové LED svietidla a v detskej izbe sú okrem prisadeného stropného svietidla aj dve pracovné „pohotovostné“ lampy pri posteliach.

Zaujal Vás tento návrh a chcete vidieť viac ? Sledujte nás na Facebooku, Instagrame, či Pintereste. A ak by ste chceli vypracovať cenovú ponuku pre Vás, stačí kliknúť. :)