Návrh 3-izbového bytu - Košice

TYP –  byt

 

LOKALITA – Košice

 

VÝMERA – 53,10 m2

 

KLIENT – rodina s dvoma malými deťmi

 

ÚLOHA – vytvoriť moderný, útulný a súčasne praktický interiér pre mladú rodinu

 

Fáza pripomienkovanie:

Na chodbe sme navrhli vstavanú skriňu s posuvnými dverami. Zachovali sme zrkadlové dvierka, nie len preto aby sa tak opticky zväčšil priestor, ale aj z praktického hľadiska. Oproti skrini stojí malá lavička s výrazným farebným vzorom, ktorý celú chodbu osvieži. Nad ňou sú umiestnené háčiky na príležitostné vešanie kabátov pre návštevy. Háčiky však samostatne pôsobia dekoratívne a na stene tak nerušia. Na odkladanie napr. pošty a kľúčov sme navrhli malú "poličku" s magnetickým úchytom kľúčov . Celá miestnosť by bola biela, na jednu plochu sme vybrali tapetu s imitáciou bielych tehál, prípadne by sa mohol použiť obklad.Obývačka má byť predovšetkým miestom relaxu a preto sme sa snažili vytvoriť v tejto miestnosti útulné prostredie. K tomu nám dopomohla hlavne teplá farebnosť okrovej a drevadoplnená sivou. Pre biokrb sme navrhli roh s podsvietenými policami (sadrokartónová konštrukcia). Stôl s počítačom opticky oddeľuje od relaxačnej časti policová stena vhodná napríklad na knihy. Celý interiér dopĺňajú jednoduché svietidlá a doplnky zo surového dreva (konferenčný stolík pri kreslách, dekorácia na stene).Podobne ako obývačka a zvyšok interiéru, aj atmosféra spálne sa nesie v minimalistickom no zároveň útulnom duchu. Ponechali sme pôvodnú posteľ , ku ktorej sme doladili svetlé borovicové drevo objavujúce sa na skrini, policiach, aj na vešiaku pri posteli. Ako nočné osvetlenie poslúži podsvietenie police za posteľou.

Dispozíciu kúpeľne sme nemenili. Pri dverách je umývadlo bez skrinky aby opticky zväčšilo priestor, rohový sprchový kút s nízkou vaničkou (vyvýšený schodík kvôli odtoku) a vstavaná skriňa s práčkou a dostatkom skriniek a políc, ktoré nahradia skrinku pod umývadlom. Farebne sa kúpeľňa nesie v rovnakých tónoch ako celý interiér- teda okrová, biela, dubové drevo a sivá.Korešponduje s kúpeľňou. Prístup k stupačkám umožňujú otváravé dvierka.Usilovali sme sa o čo najlepšie využitie priestoru. Šatník obsahuje miesto na topánky, vešanie kabátov, oblečenia, kabeliek, ale aj uskladnenie väčších krabíc alebo domácich spotrebičov.

Fáza odovzdanie: 

V interiéri došlo k minimálnym zmenám. Dvierka vstavanej skrine na chodbe sme zredukovali na dve. V spálni nastala takisto zmena členenia dvierok. Vo WC sme odstránili sme stojan na časopisy.

Autor návrhu:

 

Mgr.art. Patrik Knoblich

Dizajnér

 

Viac jeho návrhov nájdete TU >>

Fáza pripomienkovanie
Fáza odovzdanie
na šírku.jpg
  • Facebook
  • Instagram

© 2020 staviamedesign.eu