na šírku.jpg
  • Facebook
  • Instagram

© 2020 staviamedesign.eu

Návrh detskej izby a kreatívneho kútika v obývacej izbe - Zlín

TYP –  byt

 

LOKALITA – Zlín

 

VÝMERA – 10,24 m2

 

ÚLOHA – navrhnúť detskú izbu s prvkami montessori tak, aby ju bolo jednoduché presťahovať. Mala by teda teda obsahovať nábytkové demontovateľné solitéry

Hlavnou myšlienkou montessori je vytvorenie prostredia, v ktorom by mohlo byť dieťa čo najviac samostatné. Z dôvodu, že klienti mali záujem o návrh interiéru, ktorý by si so sebou mohli zobrať aj do iného bytu, zvolili sme nábytkové solitéry, s výnimkou poschodovej postele, ktorá by sa dala vyrobiť stolárom. V izbičku bude bývať štvorročné dievčatko, ku ktorému sa neskôr pridá malá sestra. Zvolili sme preto jemnú bielo - sivú farebnosť so svetloružovými doplnkami. Klienti chceli na stene nachádzajúcej sa v obývacej izbe vytvoriť priestor na odkladanie hračiek a kníh a taktiež umiestniť stôl, kde by sa deti mohli hrať. Celá stena sa skladá z modulárnych prvkov, ktoré sa v prípade potreby dajú rôzne preskladať. Na stene je aplikovaný korok, ktorý poslúži ako nástenka. Zároveň korok priestor opticky zútulní a ohreje.

Hlavnou zmenou vo fáze odovzdanie je posteľ, ktorá je masívnejšia, s uzavretou strechou. Na žiadosť klienta sme do miestnosti pridali viac políc a skriniek, aby tak vzniklo viac úložného priestoru. Odstránili sme nástenku a tabuľu, tie sa budú nachádzať v druhej miestnosti. V obývacej izbe sme odkladanie farbičiek a iných vecí na tvorivú činnosť vyriešili závesnými košíkmi na stene..

Autor návrhu:

 

Mgr.art. Patrik Knoblich

Dizajnér

 

Viac jeho návrhov nájdete TU >>

Fáza pripomienkovanie
Fáza odovzdanie