ZÁLEŽÍ NÁM NA VAŠOM BÝVANÍ

Domov to nie sú len krásne podlahy či značkové dizajnové kúsky. Domov vytvárajú práve osobnosti, ktoré spolu žijú pod jednou strechou. Každodenný život, potreby, koníčky, radosti i starosti......to vytvára skutočný domov. Nie my, ale vy ste tým skutočným dizajnérom Vašich domácností. My Vám vieme len poskytnúť naše skúsenosti, odporúčiť správne materiály a správne nasmerovať Vaše vízie tak, aby sa čas strávený doma  stal plnohodnotnejším a aby ste si mohli užívať to, na čom skutočne záleží...

 

IZBA PLNÁ VESMÍRU

Detskú izbu pre milovníka zvieratiek a vesmíru sme navrhli s použitím jednoduchých, bielych a sivých nábytkov a ako akcent je použitá tmavomodrá farba.

JEDNODUCHO PASTELOVO

Našim cieľom bolo vytvoriť pre dve dcérky príjemnú, presvetlenú detskú izbu, ktorá však už bude pôsobiť študentským dojmom. Snažili sme sa z izby vyťažiť maximum a sami sme ostali prekvapení, aký krásny priestor nám vznikol.

NÁPADNÁ DLAŽBA V NENÁPADNOM INTERIÉRI

Výrazným prvkom celého bytu je dekoratívna dlažba, ktorá sa čiastočne tiahne až do kuchynskej časti a taktiež do kúpeľne a toalety. Všetky steny sú tak, ako si priali majitelia biele a farebnosť bytu dodávajú jednotlivé nábytky a dekorácie.

DOM S PRÍCHUŤOU TALIANSKA

V tomto návrhu je na podlahe použitý dubový drevodekor, nábytky sú v jemnej farebnosti sivej, béžovej, pastelovej zelenej a ako kontrast je použitá dlažba s grafickým vzorom či textil v rôznej farebnosti a vzorov. Ostatná farebnosť napríklad u stien sa nesie tiež v jemných tónoch bielej a svetlosivej.

SLNEČNÝ BYT NA ZELENEJ STRÁNI

Cieľom v tomto projekte bolo vytvoriť príjemný, presvetlený, vzdušný priestor, ktorý bude navodzovať pocit útulnosti, no zároveň bude pôsobiť moderne.

OLIVOVÝ, MRAMOROVÝ...INTERIÉR AKO LUSK

Praktickosť, svetlo, modernosť. To boli hlavné požiadavky klientov pri návrhu dvojizbového bytu.  Popri prevládajúcej bielej sa tu objavujú aj jemné sivé a okrové odtiene v kombinácii s olivovo zelenou farbou. Popri praktickosti a jednoduchosti dodávajú priestoru luxusný nádych a eleganciu zlaté prvky a mramor. 

VZDUŠNÝ DOM V ĎALEKOM LUXEMBURSKU

V tomto návrhu, ktorý sme vypracovali na diaľku sme mali viac-menej voľnú ruku. Kedže je dom štedrý na výmeru, mohli sme sa veselo realizovať. 🙃 Pridržali sme sa vkusu majiteľov a teda nechýbajú tu prvky ako betón, drevo a kameň.

ŽELEZNÍKY NAVRHNUTÉ OD PIKY

Byt v paneláku na košickom sídlisku Železníky sa po 50-tich rokoch dočkal radikálnej premeny. Zmenou prešla aj dispozícia, ktorou sme vytvorili moderný priestor pre mladú rodinu. 

DOMČEK V LONE PRÍRODY

Interiér domčeka, ktorý je obklopený lesom sme prispôsobili krásnemu prostrediu. Prírodné materiály ako je drevo, betón a mramor dávajú dokonalú bodku ideálnemu bývaniu.

TRNAVSKÁ ARBORIA V NOVOM ŠATE

Pohodu a príjemný pocit pekného trnavského projektu Arboria sme preniesli aj do tohto interiéru pre mladú rodinku. Keďže majitelia obľubujú mach a laťovanie rovnako ako my, tak hlavné kontúry návrhu boli jasné.

HRAVÁ DOMÁCNOSŤ - HRAVÝ OBKLAD

Celý byt pre mladú štvorčlennú rodinu  sa nesie vo svetlých, teplých, prírodných tónoch a materiáloch, čo pôsobí vzdušne no zároveň útulne a hrejivo. Na tomto základe krásne vyniknú solitéry ako je napríklad retro komoda, patchworková stolička, či iné zaujímavé bytové doplnky.

NADČASOVÁ BIELA A BYT NA PRENÁJOM 

Biela farba symbolizuje čistotu, vzdušnosť a svetlosť. Práve tieto črty sú určite správnou cestou ako zaujať budúceho obyvateľa bytu.

 

VEĽA PRÍRODY V MALOM BYTE

Ďalší príklad toho, že na veľkosti nezáleží. Príjemne sa dá žiť aj v neveľkom mestskom byte kde príroda hrá prím.

Teplé zemité farby sa v tomto interiéri snúbia s príjemným teplom domova. Olivovo zelená priestor oživuje a na bytovom textile vyzerá priam očarujúco.

ČISTÝ, VZDUŠNÝ A PRÍRODNÝ INTERIÉR

Ľahké, prírodné materiály ako drevo a mramor tvoria súčasť aj tejto domácnosti. Čitateľský krúžok môže zasadnúť do legendárneho kresla z IKEA, ktoré je tu s nami už od 50. rokov a stále vyzerá neodolateľne. Tak teda vstúpte a vitajte!

 

1 KÚPEĽŇA, 2 UMÝVADLÁ, 3 DVERE

Keď má miestnosť troje dverí je to celkom v poriadku. Keď sa troje dverí stretnú v malej miestnosti ako je kúpeľňa, je to celkom výzva. Jednu takúto výzvu sme absolvovali pri návrhu kúpeľne vo funkcionalistickej budove v košickom starom meste.

 

SLNEČNÁ SLNEČNICA V BRATISLAVE

Jednoznačným zadaním pri riešení tohto interiéru bolo vytvoriť priestor, ktorý bude praktický, jednoducho udržiavateľný  a v ktorom bude maximum úložného miesta. To sa nám podarilo vďaka originálnemu nábytku namieru v neutrálnych farbách. V interiéri sa dá veľmi ľahko a bez väčších investícií zmeniť atmosféra, a to výmenou bytových doplnkov, či bytového textilu.

 

V JEDNODUCHOSTI JE KRÁSA

Kuchyňa, posteľ, kúpeľňa. Čo viac treba mladému človeku? Pri návrhu garzónky v Rezidencii pri radnici sme sa snažili o vytvorenie neutrálneho interiéru, kde je jediným výrazným prvkom tyrkysová sedačka. Čierno-biela kuchyňa ulahodí oku nielen pána domáceho.

NEVŠEDNÝ INTERIÉR V ŠEDEJ

A vraj byty v novostavbe sú nudné. Zamatovo zelená, zlaté doplnky, čierna, šedá....áno, tento projekt je trošku iný ako tie predošlé, a práve to nás na našej práci nesmierne baví.

 

AKO V BAVLNKE

Presne tak sa budú cítiť noví majitelia bytu v Atriu pod Kamenicou. V spolupráci s developerskou spoločnosťou NEXT Investments sme vizualizáciami budúcim domácim priblížili, ako môže vyzerať ich vysnívané bývanie. A myslíme, že môže vyzerať naozaj luxusne.

NECH SA PÁČI...BETÓN, MACH A ANTRACIT...

Nazrite spolu s nami na výsledok toho, ako môže vyzerať vydarená spolupráca stolárov a dizajnérov. Stolári navrhli kuchynskú linku a my sme dotvorili zvyšok bytu tak, aby sa spolu všetko pekne kamarátilo. :)

 

LOKALITA PRE NÁROČNÝCH V SRDCI KOŠÍC

Spojenie nadčasových trendov v bývaní, moderného komfortu a nového využitia kultúrnej pamiatky vytvorí atraktívny domov pre ľudí, ktorí si vážia tradície a kvalitu. So vzácnou národnou kultúrnou pamiatkou Mlynskej bašty priamo pod oknami vám bude mesto ležať doslova pri nohách.

SPÁLŇA PRE FEMME FATALE

Celý priestor sa nesie v ľahkých odtieňoch bieleho nábytku s použitím dubového dreva a béžového textilu na posteli, lavici a stoličke pri kozmetickom stolíku. Farebnosť je prispôsobená tónom a materiálom, ktoré boli použité v celom byte.

BIOKRB V DOMÁCNOSTI

Veľký otvorený priestor nám umožnil miestnosť rozdeliť na obývačkovú a jedálenskú časť. V obývačke sa rozprestiera veľký rohový pohodlný gauč z ktorého je vizuálny dosah na tlejúci biokrb.

ZAUJÍMAVÁ BARDEJOVSKÁ KÚPEĽŇA

V neďalekom Bardejove sme pomáhali s návrhom častého problému panelákových kúpeľní a to samozrejme malým priestorom a veľkými požiadavkymi. Keďže kúpeľna s toaletou už v minulosti prešla šikovnou dispozičnou zmenou bolo teraz už len potrebné to tam všetko nejako rozumne poskladať.

 

NEŽNÝ INDUSTRIÁL

Baťovi môžeme vďačiť za mnohé. Za symbolickú deviatku pri cene výrobkov, či inému pohľadu na tehlu. Stará dobrá poctivá tehla môže v interiéri vytvoriť nezameniteľný charakter. V kombinácii s betónovou stierkou a pastelovými farbami vytvoria teplý a hrejivý domov na nezaplatenie.

NEBÍČKOVÁ DETSKÁ IZBA A

MEDENÁ  OBÝVAČKA

K vytvoreniu útulného a zaujímavého priestoru sme k bielej farebnosti pridali medenú farbu. Minimalistický nábytok s podsvietením pridáva priestoru na exkluzivite. Celá detská izba je navrhnutá tak, aby pre majiteľov nebol problém jednoducho ju prerábať spolu s rastúcim chlapčekom a jeho potrebami.

HĽADÁ SA NEMO....ALEBO AKVÁRIUM AKO DOMINANTA OBÝVACEJ IZBY

Veľké pavúčie svietidlo s filamentami bude v tomto návrhu zvedavo zazerať na šaliace sa rybičky. A popri tom všetkom si tu bude nažívať mladá rodinka v útulnej atmosfére interiéru.

 

SEN KAŽDÉHO DIEŤAŤA...TAJNÁ IZBA :)

Pri tejto rodinke sme sa trochu pohrali s problémom každej domácnosti a požiadavkou, ktorá sa opakuje takmer stále...veľa, veľa a ešte viac úložných priestorov. Úložné priestory v tomto návrhu sú napríklad aj vrámci nábytkovej zostavy, v ktorej sú zakomponované dvere do detskej izby. Šikovné čo?

 

DIEVČENSKO-CHLAPČENSKÉ KRÁĽOVSTVO

Najzásadnejším riešením je spacia čast, kde sme lôžko pre chlapca umiestnili na vyvýšené miesto. Pod ním sme navrhli vešiakovú skriňu, ktorá je hlboká na šírku postele, tým pádom môžeme tento priestor využiť aj ako úložisko na veľké krabice s hračkami . Nad dievčenskou posteľou sú otváravé skrinky pre odkladanie napr. školských vecí a pomôcok.

MRAMOR A ŠTUK? … ČISTÉ TALIANSKO 

Celý priestor je ladený v zemitých, príjemných tónoch. Tie navodia pocit pohodlia a tepla. Zároveň lesklé biele a chrómové doplnky mu dodávajú eleganciu a pocit luxusu. Všetko spolu hrá a človek akoby sa ocitol niekde v talianskej domácnosti...len bez kriku :-)

 

PRIESTRANNÁ MEZONETOVÁ KÚPEĽŇA V KOŠICIACH

Nadstavby nad bytovým domom v sebe často ukrývajú zaujímavé priestory. Jedným z nich je aj mezonetový byt v širšom centre mesta. Priestranná kúpeľňa v ktorej sme pomáhali s obnovením materiálov a jemnou úpravou dispozície je toho dôkazom.

 

4m2 ? BEZ PROBLÉMOV...

Vždy sa tešíme, keď máme pri navrhovaní voľnú ruku. Čierne armatúry v kombinácii s bielou a drevom sú jednoducho kombináciou na nezaplatenie. Človek si tu môže pokojne vyspevovať, hoci aj do betónového svietidla vyrobeného šikovnými rukami šikovných ľudí.

 

DOM S PEKNÝM SCHODISKOM

Sympatická mladá rodinka nás oslovila s pomocou pri návrhu ich rozostavaného rodinného domu. Hneď pri vstupe nás upútalo dominantné betónové schodisko, ktoré cez úzku chodbu vedie až do obývacej a kuchynskej časti domu. 

 

DIEVČATÁ A MODRÁ FARBA? PREČO NIE...

Popasovať sa s rozmermi detských izieb je pre mnohých problém, Pre nás však výzvou! Veľký pracovný stôl a kútiky na čítanie dievčatám určite poslúžia aj po tom, čo vyrastú a detské doplnky a tapety vystrieda niečo menej hravé.

 

NOVÝ POHĽAD NA NOVÚ TERASU

Trošku sme sa pri tomto návrhu zahrali na kúzelníkov a z pôvodne dvojizbového bytu pod šikmou strechou vznikol mezonet s ďalšou spálňou a šatníkom.

 

ČISTO PÁNSKA ZÁLEŽITOSŤ

Sivá farebnosť, tmavé drevoderkory, obkladový kameň, mramor...To sú najcharakteristickejšie prvky tohto interiéru. Kvôli rovnováhe vo vesmíre sme v návrhu použiil aj ženský akcent – krásne rozkvinuté tulipány vo váze, ktoré si všimne určite každá žena :)

ŠEDÁ, ŠEDÁ, ŠEDÁÁÁ...

V obývacej izbe sme studený betónový obklad s nasvietením a elegantný jedálenský stôl s tmavými koženými stoličkami presvetlili dreveným obložením steny a biokrbom, na ktorý je vizuálny dosah aj zo sedacej súpravy. Pod oknom sme vyčlenili priestor pre veľkú pohodlnú sedaciu súpravu, ktorej je prispôsobené obloženie steny za gaučom podsvietenými panelmi.

ZÁHADNÁ MONTESSORI METÓDA

Metóda, alebo možno skôr filozofia výchovy, je založená na pozorovaní potrieb detí pomocou vhodných pomôcok a prostredia tak, aby dieťa rozvíjalo svoj vlastný potenciál. V izbičke bude bývať štvorročné dievčatko, ku ktorému sa neskôr pridá malá sestra.

ÚLOŽNÉ PRIESTORY NADOVŠETKO

Pánska spálňa vyniká svojou praktickosťou. Množstvo šikovne vyriešených úložných priestorov, ktoré nespôsobujú pocit zaplnenosti, či stiestenosti. Nábytok nesiaha až na zem, je zavesený, čo tiež opticky odľahčuje jeho hmotu a umožňuje praktické upratovanie. Pre pána domáceho ostáva teda už len jedna úloha, zaplniť knižnicu kvalitným materiálom.

DREVO, TEHLY A ŠTUK

Drevo, tehly a štuk dopĺňajú minimalistické stoličky z transparentného plastu kontrastujúce s dekoratívnym lustrom. Výrazným farebným akcentom priestoru prízemia je tmavá tapetovaná stena za televízorom. Na farebne bohatej stene je zavesený jednoduchý čierny nábytok.

VŠETKO NAKRIVO...A AJ ŠMYKĽAVKA?

Detské izby sú priestor, kde môžeme naplno popustiť uzdu našej fantázie. Preto sme neváhali ani sekundu a úchytky na úložných priestoroch sme umiestnili tak trochu netradične, hravo. Samozrejme nesmie chýbať stolík na dôležité detské rokovania. :)

ROMANTIKA PRI KRBE

Čo môže byť romantickejšie ako si sadnúť večer namiesto televízie pred krb a pozorovať tlejúce drevo. Sadnete si pritom na pohodlnú nebíčkovú sedačku a pri krásnom presklennom výhľade Vám bude chýbať už len dúšok teplého čajíku.

 

ČISTO DÁMSKA ZÁLEŽITOSŤ

Dispozične sme tento byt v prvom kroku upravili tak, aby vyhovoval požiadavkam pani domácej. Pracovný kút, šikovne vyriešená kuchyňa, práčka, sušička, miesto na oddych, miestečko pre záľuby...Základné potreby každej ženy sú teda vybavené a môže tak ísť a meniť ďalej svet na krajšie miesto.

VIDIECKY DOM TROCHU INAK

Ako vyriešiť potreby firmy, ktorá potrebuje organizovať pracovné stretnutia a prezentácie pre svojich zamestnancov v neformálnom, rodinnom duchu? Tak presne takto... :)

DYNAMICKÁ A ŽIVÁ ČERVENÁ

Červená je farbou, ktorá málokedy necháva človeka chladným. Niekoho popudzuje a znervózňuje, niekto jej nevie odolať, iný ju má rád len v malých dávkach. Zakomponovať ju v návrhu bolo výzvou, avšak nič, čo by sme nevzládli.

BETÓNOVÁ STIERKA V KUCHYNI? PREČO NIE...

Celá kuchyňa je ladená v kombinácii betónu a orechového drevodekóru. Priestor sme oživili žltou organickou rímskou roletou s kvetinovým vzorom, ktorý do tejto kuchyne vnesie kúsok prírody spolu s bylinkovou stenou.

NÁVRH NA SKÚŠKU VOL. 1 :)

Niekedy sa stáva, že nám zákazníci zveria len jednu, či dve miestnosti. No a väčšinou to končí potom tak, že navrhujeme aj to, čo pôvodne zákazník navrhovať ani nechcel :). 

CHLAPČENSKO-DIEVČENSKÝ CIK CAK

Izba je navrhnutá pre mladú, školopovinnú slečnu, ktorá sa o ňu príležitostne bude deliť so starším bratom. Preto sme zvolili farebnosť tak, aby sme vyšli v ústrety obom obyvateľom izby.

 

NÁVRH NA SKÚŠKU VOL. 2 :)

Niekedy sa stáva, že nám zákazníci zveria len jednu, či dve miestnosti. No a väčšinou to končí potom tak, že navrhujeme aj to, čo pôvodne zákazník navrhovať ani nechcel :). Aj v tomto návrhu podľahol zákazník kúzlu tímu staviamedesign a vznikol tak krásny a vzdušný interiér.

V HLAVNEJ ÚLOHE....BREZOVÁ PREGLEJKA

Prírodu cítiť z tohto návrhu viac, ako z ktoréhokoľvek iného. Všade prítomná breza nabudí príjemný pocit a presvetlené a vzdušné izby vytvárajú atmosféru, v ktorej jednoducho chcete bývať. Srdcom tohto interiéru je skutočné srdce..stačí nazrieť do albumu a nájdete ho :)

 

DVAJA KAMARÁTI MRAMOR A PATCHWORK

Zvolené materiály a farebnosť sa v tomto interiéri objavujú vo všetkých navrhovaných častiach bytu, čím interiér pôsobí ucelene a harmonicky. Akcentom je modrá farba na stoličkách a sedačke. Mramor zaručí nadčasovosť, pridá na luxuse, a domácim ostáva už len sa nasťahovať.

LONDON, PARIS, MADRID...ALEBO DETSKÁ IZBA PRE MALÉHO CESTOVATEĽA

Žltá farba je farba slnka a svetla. Zakomponovať ju do chlapčenskej izby doplnkami je skvelý nápad, pretože keď táto farebnosť dospievajúceho chlapca omrzí, je veľmi jednoduché priniesť do izby nový farebný dych.

 

TEXTIL AKO DOMINANTA VSTUPNEJ CHODBY

Mnoho ľudí podceňuje vzhľad predsiene. Pričom je to miesto, ktoré ktokoľvek kto ku nám zavíta uvidí ako prvé. Čo by mal tento priestor obsahovať? Úložný priestor, miesto na sedenie a samozrejme nevyhnutnosť každej ženy – zrkadlo. A poctivé ruky čalúnnika dokážu, že aj kľúče sa dajú zavesiť štýlovo.

ČIERNA + BIELA + DREVO = VEĽKÁ LÁSKA

Ak by sme mali charakterizovať tento návrh jedným slovom, bola by to Škandinávia. A sama Škandinávia by nám to neodpustila, ak by sa tu neobavila aj naša obľúbená IKEA.. Jednoduchý, čistý, škandinávsky vietor prekĺzol do každej izby a nadšenci tohto štýlu si tu prídu naozaj na svoje.

WORKOHOLIK V PLAZE

Po úspešnom návrhu celého bytu v novostavbe Plaza Residence nám zákazníčka zverila aj posledné, pre niekoho najdôležitejšie miesto – pracovňu. Pre občasné návštevy sme tu umiestnili aj rozkladací gaučík a pocit prírody navodia pri pracovej vyťaženosti aspoň drevené lamely. :)

OBĽÚBENA KOMBINÁCIA, KTORÁ NESKLAME

Stará dobrá biela farba v kombinácii s čiernou, a to všetko šmrncnuté drevom, aby sme navodili pocit tepla domova. Doťukneme to zaujímavým vzorom na patchworkovej dlažbe a návrh je hotový, pripravený na servírovanie.

ZÁKLAD DOMÁCNOSTI – ŠŤASTNÉ DEŤÚRENCE

Detská izba je miestom pre vaše ratolesti, kde majú byť na určitom priestore zahrnuté a zohľadnené rôzne aktivity, ktorými si vyplňujú deň. Za jednými dverami sa preto schováva kráľovstvo, v ktorom detičky trávia čas hraním, učením sa novým zručnostiam, spaním a na to všetko potrebujú kúsok miesta.

OBĽÚBENÁ FARBA DOMÁCNOSTI - TYRKYS

Vždy sme veľmi radi, keď sa zákazníci stotožnia s betónovou stierkou. Práve vďaka nej vyzerá chodba neodolateľne a jej krásu podčiarkuje tiež zaujímavá komoda rodinnej farebnosti. Tyrkys sa jemne objavuje v každej miestnosti a najmä na obklade v kuchyni so špecifickým dizajnom – kraklé – akoby prasklinami v glazúre vyzerá naozaj neodolateľne.