ZÁLEŽÍ NÁM NA VAŠOM BÝVANÍ

Domov to nie sú len krásne podlahy či značkové dizajnové kúsky. Domov vytvárajú práve osobnosti, ktoré spolu žijú pod jednou strechou. Každodenný život, potreby, koníčky, radosti i starosti. To vytvára skutočný domov. Nie my, ale vy ste tým skutočným dizajnérom Vašich domácností. My Vám vieme len poskytnúť naše skúsenosti, odporučiť správne materiály a správne nasmerovať Vaše vízie tak, aby sa čas strávený doma stal plnohodnotnejším a aby ste si mohli užívať to, na čom skutočne záleží...

NEBRASKA V BRATISLAVE

V tomto návrhu sme ako prvý moment riešili zmenu dispozície. Celý návrh je ladený jemne, svetlo a neutrálne s použitím drevodekoru Dub Nebraska. Použité farby a materiály sú v tónoch bielej, svetlosivej, béžovej doplnenej o svetlosivý dekor betónu.

25.jpg
3.jpg

DETSKÁ IZBA NA ZJEDENIE

V tomto návrhu sme pracovali s pomerne veľkorysou výmerou detskej izby. Ďalším plusom bol samostatný šatník, takže v izbe sme sa sústredili prioritne na priestor na učenie a spánok. Celá farebnosť návrhu sa nesie v tónoch bielej, béžovej a ružovej farby.

KUCHYŇA V DÚBRAVKE

Našim cieľom pri tomto návrhu kuchyne v rodinnom dome bolo vytvorenie pekného, čistého priestoru, bez zbytočných výstupkov a mohutných skríň. Preto sme všetky vysoké skrine umiestnili na stenu s oknom, ktoré sme šikovne zakomponovali do kuchynskej linky. 

1.jpg
06.jpg

TEHLA AKO DOMINANTA

Celý návrh interiéru bytu pre mladú dámu sa nesie v jednoduchej farebnosti a kombinácii bielej, svetlosivej a béžovej farby, dekoračnej omietky, laťovania a samozrejme tehlového obkladu.

KEĎ SA OTVORÍ STROP

Tento návrh je akýmsi špecifikom. Pracovali sme s interiérom, kde sme sa pridržali existujúcej podlahy a sedačky. Zámer majiteľov bol otvoriť pôvodný strop nad obývacou časťou a myslíme, že takto vznikol zaujímavý a presvetlený priestor.

7.jpg
4.jpg

DIEVČENSKÉ KRÁĽOVSTVO

V tomto projekte sme mali k dispozícii izbu o výmere 13m2, ktorej účelom malo byť prioritne miesto na štúdium, ale aj hranie pre 2 dievčatká v školskom a predškolskom veku. Izba je ladená jemne, dievčensky tak veríme, že sa v nej budú dievčatá cítiť príjemne. 

NÁPADNÁ DLAŽBA V NENÁPADNOM INTERIÉRI

Na mieste, čo by ste kameňom z Košíc dohodili, v neďalekom Trnkove vyrástla jedna sympatická novostavba. Šťastní majitelia jedného z bytov nás oslovili s pomocou návrhu predsiene, kúpeľne, kuchyne a obývacej izby. Ako to dopadlo uvidíte už čo čo čo čoskoro.

18.jpg
09.jpg

SLNEČNÝ BYT NA ZELENEJ STRÁNI

Projekt novostavby bytov Zelená stráň je asi každému miestnemu známy. Byty vsadené do zelene a pokoja prírody a aj napriek tomu to máte kúsok do centra. Majiteľka jedného z bytov sa na nás obrátila ohľadom návrhu jej 3-izbového slnečného domova a my sme sa do toho s chuťou pustili.

TREFA DO BIELEHO

Ak ste fanúšíkovia Nového bývania, tento byt ihneď spoznáte z TV. Do rúk sa nám dostal byt, kde bola predmetom návrhu chodba, kuchyňa, obývacia izba a spálňa. Celý návrh sa podľa želania majiteľov nesie v jemnom, prírodnom a neutrálnom tóne, pričom tehlový obklad dodáva priestoru potrebný dizajnový akcent.

02.jpg
1.jpg

KOMIKSOVKA PRE PIATAKA

Pred piatimi rokmi sme navrhovali detskú izbu budúcemu školákovi a ani sme sa nenazdali a dnes navrhujeme študentskú izbu pre veľkého piataka. Hravé prvky v izbe nahradili „dospelácke“, kde majú samozrejme svoje miesto televízor a playko. Odvážnu komiksovú tapetu možno o pár rokov vymeniť za neutrálnejšiu a izba hneď naberie nový, seriózny nádych.

NENÚTENÁ ELEGANCIA

V Prešove rastie rodinný dom, ktorý má síce zatiaľ iba základy, no jeho finálny vzhľad je už istý. Interiér sa nesie v príjemných zemitých odtieňoch s jemnými akcentami béžovej, šedej a drevodekoru. Zaujímavým detailom je lamelové obloženie, ktoré prinieslo do interiéru kúsok prírody. 

15.jpg
2.jpg

JEDNODUCHO PASTELOVO

V tomto projekte bolo našou úlohou navrhnúť dva v jednom. Detskú izbu, ktorá bude zároveň pôsobiť študentským dojmom. Izba bola navrhovaná pre dve slečny vo veku 4 a 9 rokov, preto sme hľadali kompromisy, aby si obe našli v izbe to svoje.

DOM S PRÍCHUŤOU TALIANSKA

V tomto dome sa trochu prenesieme k našim južným susedom. Majitelia, ktorí obľubujú tak trochu taliansky štýl bývania nás oslovili s návrhom ich rodinného domu a už pri zadaní prvých požiadaviek sme vedeli, že toto bude návrh, ktorý rozhodne stojí za to.

16.jpg
prip2-7.JPG

DOMČEK V LONE PRÍRODY

Interiér domčeka, ktorý je obklopený lesom sme prispôsobili krásnemu prostrediu. Zvolili sme tu prírodné materiály ako je betón a mramor, no najvýraznejšie a najväčšie zastúpenie tu má drevo. Dispozícia dennej časti nám umožnila situovať jedálenský stôl v presklenom rohu miestnosti a domáci si tak môžu vychutnať obed pri pohľade na prírodu.

ŽELEZNÍKY NAVRHNUTÉ OD PIKY

Na košickom sídlisku Železníky vyrástol v 70-tych rokoch panelák s výmerou 70m2 a s nie veľmi šťastne členitou dispozíciou. V prvom kroku sme teda dispozíciu výrazne pozmenili a vznikol tak logicky rozvrhnutý priestor pre spokojný život trojčlennej rodiny. V druhom kroku sme sa venovali návrhu dizajnu, ktorý sa bude niesť v zemitých farebných odtieňoch.

8.JPG
06.jpg

IZBA PLNÁ VESMÍRU

Táto detská izba bola navrhovaná pre to najmilšie, čo doma máme, a teda pre mladého 6 ročného nádejného astronauta. Izba výmerou reprezentuje klasickú, panelákovú detskú izbu, kde sa dá pekne navrhnúť všetko potrebné.

NADČASOVÁ BIELA A BYT NA PRENÁJOM 

Do rúk sa nám dostal opäť raz byt na prenájom. S dispozíciou bytu v pôvodnom stave sa bolo potrebné trochu „pohrať“, aby tak vznikol optimálne rozvrhnutý 3-izbový byt pre budúcich nájomníkov. Opäť sme sa snažili využiť neutrálne odtiene a materiály, aby tak byt mohol osloviť čo najširšie spektrum možných záujemcov.

9.JPG
07.jpg

MÍNUS KOMORA, PLUS KÚPEĽŇA

V tomto staromestskom byte sme ako prvé riešili zmenu dispozície. Málo využívanú komoru sme využili na zväčšenie kúpeľne tak, aby obsahovala vaňu, sprchový kút a toaletu a aby bola aj napriek tomu priestranná. Ďalší krok predstavoval návrh interiéru, ktorý sa bude niesť v tmavších odtieňoch s použitím kameňa, či mramoru.

V JEDNODUCHOSTI JE KRÁSA

V tomto návrhu si nájdu to svoje fanúšikovia IKEA. Riešili sme maličký obytný priestor garsónky v novostavbe Rezidencia pri radnici. Keďže sa jedná o investičný byt, ktorý bude slúžiť na prenájom, prispôsobili sme tomu zariadenie aj farebnosť. Všetky použité prvky sú typizované, čiže ihneď kúpiteľné a farebnosť sme sa snažili vyriešiť veľmi jednoducho, keďže by mala osloviť široké publikum ľudí, ktorí hľadajú prenájom.

4.png
12.png

SLNEČNÁ SLNEČNICA V BRATISLAVE

Slnečnice sú nová štvrť, ktorá vyrastá na pravom brehu rieky Dunaj na konci Petržalky. Obyvatelia si môžu naraz užívať zdanlivé protiklady. Dobre sa tu cítia vyznávači mestského života aj milovníci prírody. A presne tento pocit sme sa snažili vniesť aj do tohto interiéru, navrhnutého na diaľku.

BETÓN, MACH A ANTRACIT

Nazrite spolu s nami na výsledok toho, ako môže vyzerať vydarená spolupráca stolárov a dizajnérov. Stolári navrhli kuchynskú linku a my sme dotvorili zvyšok bytu tak, aby sa spolu všetko pekne kamarátilo. :)

 

13.png
1.png

1 KÚPEĽŇA, 2 UMÝVADLÁ, 3 DVERE

Keď má miestnosť troje dverí je to celkom v poriadku. Keď sa troje dverí stretnú v malej miestnosti ako je kúpeľňa, je to celkom výzva. Jednu takúto výzvu sme absolvovali pri návrhu kúpeľne vo funkcionalistickej budove v košickom starom meste.

 

VZDUŠNÝ DOM V ĎALEKOM LUXEMBURSKU

V tomto návrhu, ktorý sme vypracovali na diaľku sme mali viac-menej voľnú ruku. Keďže je dom štedrý na výmeru, mohli sme sa veselo realizovať. 🙃 Pridržali sme sa vkusu majiteľov a teda nechýbajú tu prvky ako betón, drevo a kameň.

22.JPG
09.PNG

HRAVÁ DOMÁCNOSŤ - HRAVÝ OBKLAD

Celý byt pre mladú štvorčlennú rodinu  sa nesie vo svetlých, teplých, prírodných tónoch a materiáloch, čo pôsobí vzdušne no zároveň útulne a hrejivo. Na tomto základe krásne vyniknú solitéry ako je napríklad retro komoda, patchworková stolička, či iné zaujímavé bytové doplnky.

NEVŠEDNÝ INTERIÉR V ŠEDEJ

A vraj byty v novostavbe sú nudné. Zamatovo zelená, zlaté doplnky, čierna, šedá....áno, tento projekt je trošku iný ako tie predošlé, a práve to nás na našej práci nesmierne baví.

 

10.png
07.jpg

VEĽA PRÍRODY V MALOM BYTE

Ďalší príklad toho, že na veľkosti nezáleží. Príjemne sa dá žiť aj v neveľkom mestskom byte kde príroda hrá prím. Teplé zemité farby sa v tomto interiéri snúbia s príjemným teplom domova. Olivovo zelená priestor oživuje a na bytovom textile vyzerá priam očarujúco.

ZAUJÍMAVÁ BARDEJOVSKÁ KÚPEĽŇA

V neďalekom Bardejove sme pomáhali s návrhom častého problému panelákových kúpeľní a to samozrejme malým priestorom a veľkými požiadavkami. Keďže kúpeľňa s toaletou už v minulosti prešla šikovnou dispozičnou zmenou bolo teraz už len potrebné to tam všetko nejako rozumne poskladať.

 

1.jpg

BIOKRB V DOMÁCNOSTI

Veľký otvorený priestor nám umožnil miestnosť rozdeliť na obývačkovú a jedálenskú časť. V obývačke sa rozprestiera veľký rohový pohodlný gauč z ktorého je vizuálny dosah na tlejúci biokrb.

MRAMOR A ŠTUK? … ČISTÉ TALIANSKO 

Celý priestor je ladený v zemitých, príjemných tónoch. Tie navodia pocit pohodlia a tepla. Zároveň lesklé biele a chrómové doplnky mu dodávajú eleganciu a pocit luxusu. Všetko spolu hrá a človek akoby sa ocitol niekde v talianskej domácnosti...len bez kriku :-)

 

13.jpg
04.jpg

DIEVČENSKO-CHLAPČENSKÉ KRÁĽOVSTVO

Najzásadnejším riešením je spacia čast, kde sme lôžko pre chlapca umiestnili na vyvýšené miesto. Pod ním sme navrhli vešiakovú skriňu, ktorá je hlboká na šírku postele, tým pádom môžeme tento priestor využiť aj ako úložisko na veľké krabice s hračkami . Nad dievčenskou posteľou sú otváravé skrinky pre odkladanie napr. školských vecí a pomôcok.

4m2 ? BEZ PROBLÉMOV...

Vždy sa tešíme, keď máme pri navrhovaní voľnú ruku. Čierne armatúry v kombinácii s bielou a drevom sú jednoducho kombináciou na nezaplatenie. Človek si tu môže pokojne vyspevovať, hoci aj do betónového svietidla vyrobeného šikovnými rukami šikovných ľudí.

 

1.png

PRIESTRANNÁ MEZONETOVÁ KÚPEĽŇA V KOŠICIACH

Nadstavby nad bytovým domom v sebe často ukrývajú zaujímavé priestory. Jedným z nich je aj mezonetový byt v širšom centre mesta. Priestranná kúpeľňa v ktorej sme pomáhali s obnovením materiálov a jemnou úpravou dispozície je toho dôkazom.

 

ŠEDÁ, ŠEDÁ, ŠEDÁÁÁ...

V obývacej izbe sme studený betónový obklad s nasvietením a elegantný jedálenský stôl s tmavými koženými stoličkami presvetlili dreveným obložením steny a biokrbom, na ktorý je vizuálny dosah aj zo sedacej súpravy. Pod oknom sme vyčlenili priestor pre veľkú pohodlnú sedaciu súpravu, ktorej je prispôsobené obloženie steny za gaučom podsvietenými panelmi.

6.jpg

DOM S PEKNÝM SCHODISKOM

Sympatická mladá rodinka nás oslovila s pomocou pri návrhu ich rozostavaného rodinného domu. Hneď pri vstupe nás upútalo dominantné betónové schodisko, ktoré cez úzku chodbu vedie až do obývacej a kuchynskej časti domu. 

 

DIEVČATÁ A MODRÁ FARBA? PREČO NIE...

Popasovať sa s rozmermi detských izieb je pre mnohých problém, Pre nás však výzvou! Veľký pracovný stôl a kútiky na čítanie dievčatám určite poslúžia aj po tom, čo vyrastú a detské doplnky a tapety vystrieda niečo menej hravé.

 

01.png
03.jpg

ÚLOŽNÉ PRIESTORY NADOVŠETKO

Pánska spálňa vyniká svojou praktickosťou. Množstvo šikovne vyriešených úložných priestorov, ktoré nespôsobujú pocit zaplnenosti, či stiestenosti. Nábytok nesiaha až na zem, je zavesený, čo tiež opticky odľahčuje jeho hmotu a umožňuje praktické upratovanie. Pre pána domáceho ostáva teda už len jedna úloha, zaplniť knižnicu kvalitným materiálom.

DREVO, TEHLY A ŠTUK

Drevo, tehly a štuk dopĺňajú minimalistické stoličky z transparentného plastu kontrastujúce s dekoratívnym lustrom. Výrazným farebným akcentom priestoru prízemia je tmavá tapetovaná stena za televízorom. Na farebne bohatej stene je zavesený jednoduchý čierny nábytok.

14 kup1.jpg
01.jpg

VŠETKO NAKRIVO...A AJ ŠMYKĽAVKA?

Detské izby sú priestor, kde môžeme naplno popustiť uzdu našej fantázie. Preto sme neváhali ani sekundu a úchytky na úložných priestoroch sme umiestnili tak trochu netradične, hravo. Samozrejme nesmie chýbať stolík na dôležité detské rokovania. :)

ROMANTIKA PRI KRBE

Čo môže byť romantickejšie ako si sadnúť večer namiesto televízie pred krb a pozorovať tlejúce drevo. Sadnete si pritom na pohodlnú nebíčkovú sedačku a pri krásnom presklennom výhľade Vám bude chýbať už len dúšok teplého čajíku.

 

12.jpg
3.jpg

WORKOHOLIK V PLAZE

Po úspešnom návrhu celého bytu v novostavbe Plaza Residence nám zákazníčka zverila aj posledné, pre niekoho najdôležitejšie miesto – pracovňu. Pre občasné návštevy sme tu umiestnili aj rozkladací gaučík a pocit prírody navodia pri pracovej vyťaženosti aspoň drevené lamely. :)

OBĽÚBENÁ FARBA DOMÁCNOSTI - TYRKYS

Vždy sme veľmi radi, keď sa zákazníci stotožnia s betónovou stierkou. Práve vďaka nej vyzerá chodba neodolateľne a jej krásu podčiarkuje tiež zaujímavá komoda rodinnej farebnosti. Tyrkys sa jemne objavuje v každej miestnosti a najmä na obklade v kuchyni so špecifickým dizajnom – kraklé – akoby prasklinami v glazúre vyzerá naozaj neodolateľne.

15.jpg