ZÁLEŽÍ NÁM NA VAŠOM BÝVANÍ

Domov to nie sú len krásne podlahy či značkové dizajnové kúsky. Domov vytvárajú práve osobnosti, ktoré spolu žijú pod jednou strechou. Každodenný život, potreby, koníčky, radosti i starosti. To vytvára skutočný domov. Nie my, ale vy ste tým skutočným dizajnérom Vašich domácností. My Vám vieme len poskytnúť naše skúsenosti, odporučiť správne materiály a správne nasmerovať Vaše vízie tak, aby sa čas strávený doma  stal plnohodnotnejším a aby ste si mohli užívať to, na čom skutočne záleží...

NENÚTENÁ ELEGANCIA

V Prešove rastie rodinný dom, ktorý má síce zatiaľ iba základy, no jeho finálny vzhľad je už istý. Interiér sa nesie v príjemných zemitých odtieňoch s jemnými akcentami béžovej, šedej a drevodekoru. Zaujímavým detailom je lamelové obloženie, ktoré prinieslo do interiéru kúsok prírody. 

15.jpg
09.jpg

SLNEČNÝ BYT NA ZELENEJ STRÁNI

Projekt novostavby bytov Zelená stráň je asi každému miestnemu známy. Byty vsadené do zelene a pokoja prírody a aj napriek tomu to máte kúsok do centra. Majiteľka jedného z bytov sa na nás obrátila ohľadom návrhu jej 3-izbového slnečného domova a my sme sa do toho chuťou pustili.

NÁPADNÁ DLAŽBA V NENÁPADNOM INTERIÉRI

Na mieste, čo by ste kameňom z Košíc dohodili, v neďalekom Trnkove vyrástla jedna sympatická novostavba. Šťastní majitelia jedného z bytov nás oslovili s pomocou návrhu predsiene, kúpeľne, kuchyne a obývacej izby. Ako to dopadlo uvidíte už čo čo čo čoskoro.

18.jpg
2.jpg

JEDNODUCHO PASTELOVO

V tomto projekte bolo našou úlohou navrhnúť dva v jednom. Detskú izbu, ktorá bude zároveň pôsobiť študentským dojmom. Izba bola navrhovaná pre dve slečny vo veku 4 a 9 rokov, preto sme hľadali kompromisy, aby si obe našli v izbe to svoje.

DOM S PRÍCHUŤOU TALIANSKA

V tomto dome sa trochu prenesieme k našim južným susedom. Majitelia, ktorí obľubujú tak trochu taliansky štýl bývania nás oslovili s návrhom ich rodinného domu a už pri zadaní prvých požiadaviek sme vedeli, že toto bude návrh, ktorý rozhodne stojí za to.

16.jpg
prip2-7.JPG

DOMČEK V LONE PRÍRODY

Interiér domčeka, ktorý je obklopený lesom sme prispôsobili krásnemu prostrediu. Zvolili sme tu prírodné materiály ako je betón a mramor, no najvýraznejšie a najväčšie zastúpenie tu má drevo. Dispozícia dennej časti nám umožnila situovať jedálenský stôl v presklenom rohu miestnosti a domáci si tak môžu vychutnať obed pri pohľade na prírodu.

ŽELEZNÍKY NAVRHNUTÉ OD PIKY

Na košickom sídlisku Železníky vyrástol v 70-tych rokoch panelák s výmerou 70m2 a s nie veľmi šťastne členitou dispozíciou. V prvom kroku sme teda dispozíciu výrazne pozmenili a vznikol tak logicky rozvrhnutý priestor pre spokojný život trojčlennej rodiny. V druhom kroku sme sa venovali návrhu dizajnu, ktorý sa bude niesť v zemitých farebných odtieňoch.

8.JPG
06.jpg

IZBA PLNÁ VESMÍRU

Táto detská izba bola navrhovaná pre to najmilšie, čo doma máme, a teda pre mladého 6 ročného nádejného astronauta. Izba výmerou reprezentuje klasickú, panelákovú detskú izbu, kde sa dá pekne navrhnúť všetko potrebné.

NADČASOVÁ BIELA A BYT NA PRENÁJOM 

Do rúk sa nám dostal opäť raz byt na prenájom. S dispozíciou bytu v pôvodnom stave sa bolo potrebné trochu „pohrať“, aby tak vznikol optimálne rozvrhnutý 3-izbový byt pre budúcich nájomníkov. Opäť sme sa snažili využiť neutrálne odtiene a materiály, aby tak byt mohol osloviť čo najširšie spektrum možných záujemcov.

9.JPG
07.jpg

MÍNUS KOMORA, PLUS KÚPEĽŇA

V tomto staromestskom byte sme ako prvé riešili zmenu dispozície. Málo využívanú komoru sme využili na zväčšenie kúpeľne tak, aby obsahovala vaňu, sprchový kút a toaletu a aby bola aj napriek tomu priestranná. Ďalší krok predstavoval návrh interiéru, ktorý sa bude niesť v tmavších odtieňoch s použitím kameňa, či mramoru.

V JEDNODUCHOSTI JE KRÁSA

V tomto návrhu si nájdu to svoje fanúšikovia IKEA. Riešili sme maličký obytný priestor garsónky v novostavbe Rezidencia pri radnici. Keďže sa jedná o investičný byt, ktorý bude slúžiť na prenájom, prispôsobili sme tomu zariadenie aj farebnosť. Všetky použité prvky sú typizované, čiže ihneď kúpiteľné a farebnosť sme sa snažili vyriešiť veľmi jednoducho, keďže by mala osloviť široké publikum ľudí, ktorí hľadajú prenájom.

4.png
12.png

SLNEČNÁ SLNEČNICA V BRATISLAVE

Slnečnice sú nová štvrť, ktorá vyrastá na pravom brehu rieky Dunaj na konci Petržalky. Obyvatelia si môžu naraz užívať zdanlivé protiklady. Dobre sa tu cítia vyznávači mestského života aj milovníci prírody. A presne tento pocit sme sa snažili vniesť aj do tohto interiéru, navrhnutého na diaľku.

BETÓN, MACH A ANTRACIT

Nazrite spolu s nami na výsledok toho, ako môže vyzerať vydarená spolupráca stolárov a dizajnérov. Stolári navrhli kuchynskú linku a my sme dotvorili zvyšok bytu tak, aby sa spolu všetko pekne kamarátilo. :)

 

13.png
1.png

1 KÚPEĽŇA, 2 UMÝVADLÁ, 3 DVERE

Keď má miestnosť troje dverí je to celkom v poriadku. Keď sa troje dverí stretnú v malej miestnosti ako je kúpeľňa, je to celkom výzva. Jednu takúto výzvu sme absolvovali pri návrhu kúpeľne vo funkcionalistickej budove v košickom starom meste.

 

VZDUŠNÝ DOM V ĎALEKOM LUXEMBURSKU

V tomto návrhu, ktorý sme vypracovali na diaľku sme mali viac-menej voľnú ruku. Keďže je dom štedrý na výmeru, mohli sme sa veselo realizovať. 🙃 Pridržali sme sa vkusu majiteľov a teda nechýbajú tu prvky ako betón, drevo a kameň.

22.JPG
12.PNG

OLIVOVÝ, MRAMOROVÝ...INTERIÉR AKO LUSK

Praktickosť, svetlo, modernosť. To boli hlavné požiadavky klientov pri návrhu dvojizbového bytu.  Popri prevládajúcej bielej sa tu objavujú aj jemné sivé a okrové odtiene v kombinácii s olivovo zelenou farbou. Popri praktickosti a jednoduchosti dodávajú priestoru luxusný nádych a eleganciu zlaté prvky a mramor. 

TRNAVSKÁ ARBORIA V NOVOM ŠATE

Pohodu a príjemný pocit pekného trnavského projektu Arboria sme preniesli aj do tohto interiéru pre mladú rodinku. Keďže majitelia obľubujú mach a laťovanie rovnako ako my, tak hlavné kontúry návrhu boli jasné.

odov-13.JPG
09.PNG

HRAVÁ DOMÁCNOSŤ - HRAVÝ OBKLAD

Celý byt pre mladú štvorčlennú rodinu  sa nesie vo svetlých, teplých, prírodných tónoch a materiáloch, čo pôsobí vzdušne no zároveň útulne a hrejivo. Na tomto základe krásne vyniknú solitéry ako je napríklad retro komoda, patchworková stolička, či iné zaujímavé bytové doplnky.

NEVŠEDNÝ INTERIÉR V ŠEDEJ

A vraj byty v novostavbe sú nudné. Zamatovo zelená, zlaté doplnky, čierna, šedá....áno, tento projekt je trošku iný ako tie predošlé, a práve to nás na našej práci nesmierne baví.

 

10.png
07.jpg

VEĽA PRÍRODY V MALOM BYTE

Ďalší príklad toho, že na veľkosti nezáleží. Príjemne sa dá žiť aj v neveľkom mestskom byte kde príroda hrá prím. Teplé zemité farby sa v tomto interiéri snúbia s príjemným teplom domova. Olivovo zelená priestor oživuje a na bytovom textile vyzerá priam očarujúco.

SPÁLŇA PRE FEMME FATALE

Celý priestor sa nesie v ľahkých odtieňoch bieleho nábytku s použitím dubového dreva a béžového textilu na posteli, lavici a stoličke pri kozmetickom stolíku. Farebnosť je prispôsobená tónom a materiálom, ktoré boli použité v celom byte.

7vv13.jpg
1j.jpg

LOKALITA PRE NÁROČNÝCH V SRDCI KOŠÍC

Spojenie nadčasových trendov v bývaní, moderného komfortu a nového využitia kultúrnej pamiatky vytvorí atraktívny domov pre ľudí, ktorí si vážia tradície a kvalitu. So vzácnou národnou kultúrnou pamiatkou Mlynskej bašty priamo pod oknami vám bude mesto ležať doslova pri nohách.

ZAUJÍMAVÁ BARDEJOVSKÁ KÚPEĽŇA

V neďalekom Bardejove sme pomáhali s návrhom častého problému panelákových kúpeľní a to samozrejme malým priestorom a veľkými požiadavkami. Keďže kúpeľňa s toaletou už v minulosti prešla šikovnou dispozičnou zmenou bolo teraz už len potrebné to tam všetko nejako rozumne poskladať.

 

1.jpg

BIOKRB V DOMÁCNOSTI

Veľký otvorený priestor nám umožnil miestnosť rozdeliť na obývačkovú a jedálenskú časť. V obývačke sa rozprestiera veľký rohový pohodlný gauč z ktorého je vizuálny dosah na tlejúci biokrb.

ČISTÝ, VZDUŠNÝ A PRÍRODNÝ INTERIÉR

Ľahké, prírodné materiály ako drevo a mramor tvoria súčasť aj tejto domácnosti. Čitateľský krúžok môže zasadnúť do legendárneho kresla z IKEA, ktoré je tu s nami už od 50. rokov a stále vyzerá neodolateľne. Tak teda vstúpte a vitajte!

 

12.png
8.jpg

AKO V BAVLNKE

Presne tak sa budú cítiť noví majitelia bytu v Atriu pod Kamenicou. V spolupráci s developerskou spoločnosťou NEXT Investments sme vizualizáciami budúcim domácim priblížili, ako môže vyzerať ich vysnívané bývanie. A myslíme, že môže vyzerať naozaj luxusne.

NEBÍČKOVÁ DETSKÁ IZBA A

MEDENÁ  OBÝVAČKA

K vytvoreniu útulného a zaujímavého priestoru sme k bielej farebnosti pridali medenú farbu. Minimalistický nábytok s podsvietením pridáva priestoru na exkluzivite. Celá detská izba je navrhnutá tak, aby pre majiteľov nebol problém jednoducho ju prerábať spolu s rastúcim chlapčekom a jeho potrebami.

021.jpg
07.jpg

NEŽNÝ INDUSTRIÁL

Baťovi môžeme vďačiť za mnohé. Za symbolickú deviatku pri cene výrobkov, či inému pohľadu na tehlu. Stará dobrá poctivá tehla môže v interiéri vytvoriť nezameniteľný charakter. V kombinácii s betónovou stierkou a pastelovými farbami vytvoria teplý a hrejivý domov na nezaplatenie.

SEN KAŽDÉHO DIEŤAŤA...TAJNÁ IZBA :)

Pri tejto rodinke sme sa trochu pohrali s problémom každej domácnosti a požiadavkou, ktorá sa opakuje takmer stále...veľa, veľa a ešte viac úložných priestorov. Úložné priestory v tomto návrhu sú napríklad aj vrámci nábytkovej zostavy, v ktorej sú zakomponované dvere do detskej izby. Šikovné čo?

 

Krupinska_pripomienkovanie-NamedView-01
04.jpg

DIEVČENSKO-CHLAPČENSKÉ KRÁĽOVSTVO

Najzásadnejším riešením je spacia čast, kde sme lôžko pre chlapca umiestnili na vyvýšené miesto. Pod ním sme navrhli vešiakovú skriňu, ktorá je hlboká na šírku postele, tým pádom môžeme tento priestor využiť aj ako úložisko na veľké krabice s hračkami . Nad dievčenskou posteľou sú otváravé skrinky pre odkladanie napr. školských vecí a pomôcok.

MRAMOR A ŠTUK? … ČISTÉ TALIANSKO 

Celý priestor je ladený v zemitých, príjemných tónoch. Tie navodia pocit pohodlia a tepla. Zároveň lesklé biele a chrómové doplnky mu dodávajú eleganciu a pocit luxusu. Všetko spolu hrá a človek akoby sa ocitol niekde v talianskej domácnosti...len bez kriku :-)

 

13.jpg
1.png

HĽADÁ SA NEMO....ALEBO AKVÁRIUM AKO DOMINANTA OBÝVACEJ IZBY

Veľké pavúčie svietidlo s filamentami bude v tomto návrhu zvedavo zazerať na šaliace sa rybičky. A popri tom všetkom si tu bude nažívať mladá rodinka v útulnej atmosfére interiéru.

 

4m2 ? BEZ PROBLÉMOV...

Vždy sa tešíme, keď máme pri navrhovaní voľnú ruku. Čierne armatúry v kombinácii s bielou a drevom sú jednoducho kombináciou na nezaplatenie. Človek si tu môže pokojne vyspevovať, hoci aj do betónového svietidla vyrobeného šikovnými rukami šikovných ľudí.

 

1.png

PRIESTRANNÁ MEZONETOVÁ KÚPEĽŇA V KOŠICIACH

Nadstavby nad bytovým domom v sebe často ukrývajú zaujímavé priestory. Jedným z nich je aj mezonetový byt v širšom centre mesta. Priestranná kúpeľňa v ktorej sme pomáhali s obnovením materiálov a jemnou úpravou dispozície je toho dôkazom.

 

ŠEDÁ, ŠEDÁ, ŠEDÁÁÁ...

V obývacej izbe sme studený betónový obklad s nasvietením a elegantný jedálenský stôl s tmavými koženými stoličkami presvetlili dreveným obložením steny a biokrbom, na ktorý je vizuálny dosah aj zo sedacej súpravy. Pod oknom sme vyčlenili priestor pre veľkú pohodlnú sedaciu súpravu, ktorej je prispôsobené obloženie steny za gaučom podsvietenými panelmi.

6.jpg

DOM S PEKNÝM SCHODISKOM

Sympatická mladá rodinka nás oslovila s pomocou pri návrhu ich rozostavaného rodinného domu. Hneď pri vstupe nás upútalo dominantné betónové schodisko, ktoré cez úzku chodbu vedie až do obývacej a kuchynskej časti domu. 

 

DIEVČATÁ A MODRÁ FARBA? PREČO NIE...

Popasovať sa s rozmermi detských izieb je pre mnohých problém, Pre nás však výzvou! Veľký pracovný stôl a kútiky na čítanie dievčatám určite poslúžia aj po tom, čo vyrastú a detské doplnky a tapety vystrieda niečo menej hravé.

 

01.png
08_1.jpg

NOVÝ POHĽAD NA NOVÚ TERASU

Trošku sme sa pri tomto návrhu zahrali na kúzelníkov a z pôvodne dvojizbového bytu pod šikmou strechou vznikol mezonet s ďalšou spálňou a šatníkom.

 

BETÓNOVÁ STIERKA V KUCHYNI? PREČO NIE...

Celá kuchyňa je ladená v kombinácii betónu a orechového drevodekoru. Priestor sme oživili žltou organickou rímskou roletou s kvetinovým vzorom, ktorý do tejto kuchyne vnesie kúsok prírody spolu s bylinkovou stenou.

02.jpg
03.jpg

ÚLOŽNÉ PRIESTORY NADOVŠETKO

Pánska spálňa vyniká svojou praktickosťou. Množstvo šikovne vyriešených úložných priestorov, ktoré nespôsobujú pocit zaplnenosti, či stiestenosti. Nábytok nesiaha až na zem, je zavesený, čo tiež opticky odľahčuje jeho hmotu a umožňuje praktické upratovanie. Pre pána domáceho ostáva teda už len jedna úloha, zaplniť knižnicu kvalitným materiálom.

DREVO, TEHLY A ŠTUK

Drevo, tehly a štuk dopĺňajú minimalistické stoličky z transparentného plastu kontrastujúce s dekoratívnym lustrom. Výrazným farebným akcentom priestoru prízemia je tmavá tapetovaná stena za televízorom. Na farebne bohatej stene je zavesený jednoduchý čierny nábytok.

14 kup1.jpg
01.jpg

VŠETKO NAKRIVO...A AJ ŠMYKĽAVKA?

Detské izby sú priestor, kde môžeme naplno popustiť uzdu našej fantázie. Preto sme neváhali ani sekundu a úchytky na úložných priestoroch sme umiestnili tak trochu netradične, hravo. Samozrejme nesmie chýbať stolík na dôležité detské rokovania. :)

ROMANTIKA PRI KRBE

Čo môže byť romantickejšie ako si sadnúť večer namiesto televízie pred krb a pozorovať tlejúce drevo. Sadnete si pritom na pohodlnú nebíčkovú sedačku a pri krásnom presklennom výhľade Vám bude chýbať už len dúšok teplého čajíku.

 

12.jpg
03 o2.jpg

ČISTO DÁMSKA ZÁLEŽITOSŤ

Dispozične sme tento byt v prvom kroku upravili tak, aby vyhovoval požiadavkám pani domácej. Pracovný kút, šikovne vyriešená kuchyňa, práčka, sušička, miesto na oddych, miestečko pre záľuby...Základné potreby každej ženy sú teda vybavené a môže tak ísť a meniť ďalej svet na krajšie miesto.

V HLAVNEJ ÚLOHE....BREZOVÁ PREGLEJKA

Prírodu cítiť z tohto návrhu viac, ako z ktoréhokoľvek iného. Všade prítomná breza nabudí príjemný pocit a presvetlené a vzdušné izby vytvárajú atmosféru, v ktorej jednoducho chcete bývať. Srdcom tohto interiéru je skutočné srdce. Stačí nazrieť do albumu a nájdete ho :)

 

09.jpg
02.jpg

DVAJA KAMARÁTI MRAMOR A PATCHWORK

Zvolené materiály a farebnosť sa v tomto interiéri objavujú vo všetkých navrhovaných častiach bytu, čím interiér pôsobí ucelene a harmonicky. Akcentom je modrá farba na stoličkách a sedačke. Mramor zaručí nadčasovosť, pridá na luxuse, a domácim ostáva už len sa nasťahovať.

ČIERNA + BIELA + DREVO = VEĽKÁ LÁSKA

Ak by sme mali charakterizovať tento návrh jedným slovom, bola by to Škandinávia. A sama Škandinávia by nám to neodpustila, ak by sa tu neobjavila aj naša obľúbená IKEA.. Jednoduchý, čistý, škandinávsky vietor prekĺzol do každej izby a nadšenci tohto štýlu si tu prídu naozaj na svoje.

29.jpg
3.jpg

WORKOHOLIK V PLAZE

Po úspešnom návrhu celého bytu v novostavbe Plaza Residence nám zákazníčka zverila aj posledné, pre niekoho najdôležitejšie miesto – pracovňu. Pre občasné návštevy sme tu umiestnili aj rozkladací gaučík a pocit prírody navodia pri pracovej vyťaženosti aspoň drevené lamely. :)

OBĽÚBENÁ FARBA DOMÁCNOSTI - TYRKYS

Vždy sme veľmi radi, keď sa zákazníci stotožnia s betónovou stierkou. Práve vďaka nej vyzerá chodba neodolateľne a jej krásu podčiarkuje tiež zaujímavá komoda rodinnej farebnosti. Tyrkys sa jemne objavuje v každej miestnosti a najmä na obklade v kuchyni so špecifickým dizajnom – kraklé – akoby prasklinami v glazúre vyzerá naozaj neodolateľne.

15.jpg