REŠTAURÁCIA PO ROKOCH V NOVOM ŠATE

TYP –  komerčný/reštaurácia

LOKALITA – Košice

 

VÝMERA –  158 m2

Našou úlohou bolo v tomto projekte dosiahnuť čo najkrajší, nový vzhľad reštaurácie, ktorej súčasťou je aj bowling a to s použitím čo najmenších finančných prostriedkov. Návrh tak predstavuje ďalší dôkaz toho, že aj za malý peniaz sa dá dosiahnuť príjemné miesto na posedenie s kamarátmi.

Keďže sa priestor reštaurácie nachádza v podzemí bez prístupu denného svetla, potrebovali sme docieliť dojem presvetlenia a to použitím najmä vhodných materiálov. Celá farebnosť návrhu sa nesie preto vo svetlých odtieňoch. Na stenách sme využili kombináciu bieleho tehlového obkladu, ktorý sa zopakuje aj v tmavšej verzii na barovom pulte. Ďalším z materiálov je použitie dreva v trochu nezvyčajnom, šikmom smere. V priestore spolu s tehlovým obkladom vytvoria zaujímavý detail.

Pri vstupe sme využili na zakrytie nevzhľadnej diery v stene prázdne sudy od piva, čo predstavuje praktické, ale aj zaujímavé dizajnové riešenie. Zvyšná časť tejto steny je tvorená betónovou stierkou, ktorá prechádza aj do časti s bowlingom. Táto časť je viditeľne označená neónovým nápisom a pomáha nám dostať do priestoru ešte viac svetla.

Strop je potiahnutý tmavou, antracitovou farbou a predstavuje tak kontrast k inak svetlému interiéru. V tmavšej farebnosti sa nesie aj barový pult. Kombinácia betónu v jeho hornej časti sa príjemne prepája s použitým antracitovým tehlovým obkladom v spodnej časti pultu. Podsvietenie zvýrazňuje surovosť materiálu a v kombinácii so svetlou dlažbou krásne vyniká. Dlažba svojím šikmým osadením kopíruje línie na stenách a priestor tak dostáva zaujímavý nádych nepravidelnosti.

Keďže sa nám celý interiér nesie v zemitých odtieňoch, zaujímavý prvok predstavujú použité stoličky v pastelových odtieňoch. Priestoru dodajú svieži nádych, šmrnc a život. Vďaka ich náhodnému rozmiestneniu pôsobia hravo a určite si vďaka svojej farebnosti nájdu svojich priaznivcov.  V priestore sa našlo miesto aj na detský kútik, aby si tak aj mamičky vedeli vychutnať v kľude svoju kávu. 

Zaujal Vás tento návrh a chcete vidieť viac ? Sledujte nás na Facebooku, Instagrame, či Pintereste. A ak by ste chceli vypracovať cenovú ponuku pre Vás, stačí kliknúť. :)