SLNEČNÁ SLNEČNICA V BRATISLAVE

TYP –  byt

LOKALITA – Bratislava

 

VÝMERA –  57 m2

Slnečnice sú nová štvrť, ktorá vyrastá na pravom brehu rieky Dunaj na konci Petržalky. Obyvatelia si môžu naraz užívať zdanlivé protiklady. Dobre sa tu cítia vyznávači mestského života aj milovníci prírody. A presne tento pocit sme sa snažili vniesť aj do tohto interiéru, navrhnutého na diaľku.

NÁBYTKY A ÚLOŽNÉ PRIESTORY

Vzhľadom na to, že zádverie neoplýva veľkými rozmermi snažili sme sa o minimalistické riešenie bez preplnenia priestoru. Hneď naľavo pri vstupe sa nachádza botník, ktorý poslúži aj na odkladanie kľúčov, či iných drobností. Nad ním sa pod stropom tiahne vstavaná skriňa na sezónne veci. Použitý drevodekor, ktorý sa bude objavovať aj v ostatných častiach interiéru je Hickory prírodný a dopĺňa ho uni dekor základnej bielej farebnosti. Nábytková zostava je ukončená vysokou skriňou na odkladanie kabátov.

V kuchynskej linke sa nám kvôli zachovaniu prepojenia a celistvosti interiéru použitie dekorov opakuje. Obvodové skrinky, ktoré mimo iného ukrývajú aj chladničku s mrazničkou sú v bielej farebnosti, jadro kuchyne predstavuje orámovanie v drevodekore Hickory prírodný, ktorý je doplnený uni dekorom Arktická šedá. Z dôvodu zväčšenia množstva úložného priestoru a optického oddelenia od obývacej časti, tvorí kuchynskú linku aj ostrovček v spomínanom drevodekore. Použité armatúry, varná doska, či drez sú v čiernej farebnosti. 

V obývacej časti je nábytková TV zostava tvorená vrchnými skrinkami bielej farebnosti, ktoré sú vľavo ozvláštnené dreveným laťovaním na čele skriniek. Spodnú zostavu tvoria klasické skrinky, ktoré sú takisto na ľavej strane ozvláštnené otvorenými policami v obdobnom drevodekore ako vo vrchnej časti. Spolu s laťovaním od zádveria, ktoré je umiestnené vertikálne tak akosi opticky definujú obývaciu časť.

Našou prioritou v detskej izbe bolo umiestniť do izby dve plnohodnotné postele, dostatočne veľký pracovný stôl a vytvoriť čo najviac úložného priestoru. To sa nám podarilo vďaka nábytku na mieru, ktorý najlepšie využije každý kút miestnosti. Kombinácia vysokej skrine, horných skriniek nad posteľou, či pracovným stolom a otvorených políc ponúka spolu veľkorysé množstvo úložných priestorov. Doplnkový úložný priestor ponúkajú aj samotné postele.

DOPLNKY

Výraznejší prvok na stenách v tomto interiéri predstavuje zvolená tapeta a jej prechod zo sivej do svetlo okrovej. Tapeta nám svojou farebnosťou krásne prepája svetlý interiér s doplnkami v čiernych odtieňoch. Je to navyše prvok, ktorý sa dá veľmi ľahko a bez väčších investícii v interiéri zmeniť a interiéru sa tak dá ľahko vniesť nový dych. Veľká rozkladacia sedačka v tvare písmena L je doplnená o taburet a svojou tmavo šedou farebnosťou je v kontraste s inak svetlým interiérom.

Zaujímavý prvok v detskej izbe predstavuje ribstol vhodný na domáce cvičenie, ktorý určite každý pozná zo svojich školských čias. Rebriny sú skvelým pomocníkom pre každého, kto má rád cvičenie a prispeje tak občasným cvičením k zdravému životnému štýlu, ktorý deti potrebujú.

OSVETLENIE

Osvetlenie je v celej časti interiéru klasicky tvorené zápustnými LED bodovými svietidlami. Tie sú v kuchynskej časti doplnené atmosférovým LED pásikom spĺňajúcim účel podsvietenia kuchynskej linky. Pri voľbe jednotlivých svietidiel v ostatných častiach interiéru sme siahli po čiernej/antracitovej farbe. Najvýraznejším prvkom osvetlenia je svietidlo v kuchynskej časti interiéru. Čierne závesné svietidlo Custom Form Popo ocenia najmä ľudia, ktorí sa neboja extravagancie. Svietidlo má šmrnc, eleganciu i nápad. Jednotlivé jeho ramená sa dajú ľubovoľne umiestniť na strope, preto si každý môže zvoliť rozmiestnenie, ktoré mu vzhľadom na ráz interiéru najviac vyhovuje. Nad jedálenským stolom je použitá čierna závesná lampa s priemerom 38cm SKURUP od IKEA.

V detskej izbe predstavuje primárny osvetľovací prvok závesné svietidlo TWIG od firmy Novodworski. S ramenami svietidla sa dá otáčať a tak si môže každý svietidlo nastaviť podľa potreby. Doplnkové osvetlenie predstavujú otočné stolné lampičky na pracovnom stole a na policovej zostave nad posteľou.

Zaujal Vás tento návrh a chcete vidieť viac ? Sledujte nás na Facebooku, Instagrame, či Pintereste. A ak by ste chceli vypracovať cenovú ponuku pre Vás, stačí kliknúť. :)