SLNEČNÝ BYT NA ZELENEJ STRÁNI

TYP –  byt

LOKALITA – Košice

 

VÝMERA –  74 m2

Projekt novostavby bytov Zelená stráň je asi každému miestnemu známy. Byty vsadené do zelene a pokoja prírody a aj napriek tomu to máte kúsok do centra. Majiteľka jedného z bytov sa na nás obrátila ohľadom návrhu jej 3-izbového slnečného domova a my sme sa do toho chuťou pustili.

NÁBYTKY A ÚLOŽNÉ PRIESTORY

V priestore zádveria sme zvolili svetlé prírodne odtiene, ktoré podčiarknu lokalitu projektu. Vchodové dvere sú ozvláštnené drevenými lamelami a zádverie tak pôsobí trochu vzdušnejšie. Samozrejmosťou sú vstavané skrine v odtieni pieskovo béžová. Použitý drevodekor Eggru Dub Bardolino sme využili na obloženie steny v zádverí a potiahli ho do kuchynskej časti tak, že vytvára celistvý blok. V tomto drevenom bloku sú ukryté všetky kuchynské spotrebiče ako chladnička, mikrovlnná a teplovzdušná rúra. Vo zvyšnom priestore bloku dostavajú šancu úložné priestory.

Kuchyňu ďalej dopĺňajú biela a čierna farebnosť. Biele foliované dvierka sa objavili na skrinkách, čierna pracovná doska je tvorená z umelého kameňa a v tejto kombinácii pôsobí kuchyňa veľmi sviežo. Ako zástena je použitá dlažba zo španielskej dielne Argenty, série Flodsten.

Pri zástene za TV je použitý svetlý drevodekor, ktorý sme mohli vidieť aj pri obložení steny v zádverí. Aby stena nepôsobila „naho“ pomohli sme si obrazom s atypickým čiernym rámom, ktorý pekne spája ostatné prvky v čiernej farebnosti so samotným výrazným čiernym rámom na oknách.

DOPLNKY

Pri zariaďovaní obývacej izby padla jasná voľba na Bonami, kde sme našli krémovobielu menčestrovú rozkladaciu rohovú pohovku Bobochic, ktorú sme doplnili konferenčným stolíkom dizajnovej značky Teulat, ktorý má po stranách praktické zásuvky, do ktorých ľahko ukryjete drobnosti, ktoré nechcete mať na očiach. Tretím kúskom je dizajnérsky jedálensky stôl z dielne tej istej značky, ktorý krásne vyniká na bieločiernom pozadí obkladu s patchworkovým nádychom.

Patchoworková dlažba sa nám opakuje použitím v toalete a kúpeľni. Dlažba Flodsten je osadená na podomietkový systém Geberit a aby priestor nepôsobil chladno, miesto tu dostal marhuľový farebný náter steny. Obloženie stien a vane v kúpeľni ostáva verné Flodstenu a priestor ozvláštňuje farebne atypický rebríkový radiátor.

OSVETLENIE

Ako čerešnička na torte je v zádverí drevená atmosféra zachovaná aj na použitom svietidle s tienidlom z dubového dreva. Okrem stropných bodových LED svietidiel je nad jedálenským stolom použité závesné svietidlo, ktoré je dostupné v troch farebných variáciách, my sme však siahli po tej čiernej. V oddychovej časti obývacej izby je použité závesné čierne kovové svietidlo, ktoré dodá šmrnc každému temnému kútu aj miestnosti.

V pracovni sme siahli po trochu retro kúsku. Elegantná závesná lampa s lakovanou kovovou konštrukciou a šiestimi guľami z mliečneho skla zabezpečí dokonalý rozptyl svetla do celej miestnosti bez zbytočného oslnenia. Majiteľka trávi v pracovni veľa času a keďže pôsobí často na sociálnych sieťach, snažili sme sa jej vytvoriť reprezentatívny kút, kde by sa mohla svojej práci naplno a s chuťou venovať.

V spálni je centrálnym svietidlom štýlová závesná lampa firmy Emibig. V šatníku sú to opäť bodové prisadené led svietidlá doplnené atmosférovým LED pásikom, ktorý je súčasťou políc.

Zaujal Vás tento návrh a chcete vidieť viac ? Sledujte nás na Facebooku, Instagrame, či Pintereste. A ak by ste chceli vypracovať cenovú ponuku pre Vás, stačí kliknúť. :)