ŠMRNCOVNÝ JEDNOIZBÁK

TYP –  byt

LOKALITA – Košice

 

VÝMERA –  28 m2

Na nemalej ploche 28 m2 sme sa snažili využiť priestor čo najefektívnejšie. Celý interiér sa nesie v jemných, zemitých a príjemných farbách, pričom dominantnou ostáva biela v kombinácii s drevodekorom.

NÁBYTKY A ÚLOŽNÉ PRIESTORY

Hneď pri vstupe je na pravej časti sedenie a háčiky na kabáty. Vľavo od vchodových dverí je skriňa o šírke 800 mm a hĺbke 730 mm až po strop. Súčasťou skrine sú drevené úchytky na otváranie, podobne ako pri skrini smerom do obývacej izby. Po vstupe do obývacej izby máme hneď napravo zostavu skríň o šírke 1600 mm a hĺbke 600 mm. Aby nebolo vidno posteľ hneď zo zádveria, využili sme vertikálnu nábytkovú policovú zostavu, ktorá zároveň nadväzuje na zostavu skríň. V dolnej časti tejto zostavy, ktorá „zakrýva“ posteľ sú 2 poschodia, ktoré sú v zadnej časti plné, a teda od dverí posteľ nebude vidno. V ostatnej časti je tvorená systémom otvorených políc, kde si pani domáca môže uložiť rôzne dekorácie, či kvety. Táto časť je otvorená, narozdiel od spodnej, aby priestor pôsobil pekne vzdušne a priestrannejšie.

Za zostavou sa nachádza posteľ o rozmere lôžka 1200 x 2000 mm. V spodnej časti je posteľ tvorená naľavo pevnou časťou, prístupnou po vyklopení roštu, na veci, ktoré nie je potrebné často vyberať. Druhá, pravá polovica postele je tvorená výsuvným boxom.

Kuchyňa je v bielej lesklej farebnosti. Hneď od vstupu je z kraja vstavaná chladnička s mrazničkou. Na chladničku nadväzuje v spodnej časti úzka, výsuvná skrinka na oleje a pod. Ďalej je to indukčná varná doska a vstavaná rúra. Ďalej sú to rohové šuflíkové výsuvne skrinky a skrinka pod drezom, kde je priestor na výsuvne koše. V hornej časti sú klasické skrinky s čiernou úchytkou na otváranie.

OSVETLENIE

Nad posteľou je opäť vytvorený úložný priestor v podobe zostavy skriniek, ktoré sa otvárajú systémom push. Pod týmito skrinkami je zabudovaný LED pás, ktorý slúži ako náladové svetlo. Posteľ je od obývacej časti opticky oddelená drevenými lamelami, ktoré sa tiahnu stropom až po balkónové dvere. Súčasťou tohto lamelového obloženia sú 3 prisadené oválne svietidlá, ktoré dopĺňajú centrálne závesné svietidlo.

DOPLNKY

V návrhu je použitá sedačka VIMLE v béžovej farbe z IKEA, ktorá sa dá v prípade potreby rozložiť na plnohodnotné lôžko. Za sedačkou je na stene tapeta v zemitom odtieni. Použitá je v časti po lamely, aby opticky definovala oddelenie zóny obývačky, od zóny „spálňa“. TV stena je tvorená opäť z drevených lamiel avšak vo farbe, ktorá sa opakuje v nátere aj v zádverí.

Ako kuchynská zástena je použitá biela mozaika – hexagon, ktorá je zopakovaná aj v kúpeľni, aby bol priestor pekne materiálovo poprepájaný. V kúpeľni je na stene, kde je mozaika použitá kúpeľňová skrinka s umývadlom o rozmere 600 x 420 mm. Vaňa má rozmer 1400 x 700 mm a je obložená, ako zvyšok kúpeľne obkladom Tubadzin Aulla grey STR o rozmere 800 x 800 mm. Kvôli odpadu vody z práčky sme museli priestor, kde je umiestnené WC dvihnúť schodíkom (rúry povedú v podlahe).

Aby bolo pranie jednoduchšie, zdvihli sme práčku do výšky cca 1000 mm. V nábytkovej zostave s práčkou sú použité spodné výsuvné šuflíky na systém push a sú myslené na umiestnenie špinavej bielizne. Hore opäť úložný priestor tvorený otvorenou policou a uzatvorenou skrinkou. Na podlahe je tak, ako v celom byte použitý vinyl v drevodekore.
 

Zaujal Vás tento návrh a chcete vidieť viac ? Sledujte nás na Facebooku, Instagrame, či Pintereste. A ak by ste chceli vypracovať cenovú ponuku pre Vás, stačí kliknúť. :)