TREFA DO BIELEHO 

TYP –  byt

LOKALITA – Prešov

 

VÝMERA –  49 m2

Ak ste fanúšikovia Nového bývania, tento byt hneď spoznáte z TV. Do rúk sa nám dostal byt, kde bola predmetom návrhu chodba, kuchyňa, obývacia izba a spálňa. Celý návrh sa podľa želania majiteľov nesie v jemnom, prírodnom a neutrálnom tóne, pričom tehlový obklad dodáva priestoru potrebný dizajnový akcent.

NÁBYTKY A ÚLOŽNÉ PRIESTORY

Na nábytkoch kuchynskej linky sme použili bielu unifarbu v kombinácii s dubovou pracovnou doskou. Ako zástena je použitý biely lacobel (biele sklo), ktorý tým, že sa v ňom budú odrážať rôzne objekty a svetlá, pocitovo zväčší priestor kuchyne. Spodné dvierka majú v sebe zafrézované madlo pre otváranie a horné skrinky sa zase otvárajú dotykom prostredníctvom Push systému. Vysokú skriňu obsahujúcu vstavanú chladničku sme umiestnili napravo hneď pri vstupe. Týmto riešením získala kuchynská linka a tiež samotná kuchyňa väčšiu pomyselnú šírku.

Napravo od vchodových dverí nám predĺžením kuchynských skriniek vznikol slušný odkladací priestor na sezónne záležitosti. Opticky to pekne prepojí chodbu a kuchyňu a navyše nám to „ušetrí“ 10cm, ktoré by inak zhltli murované priečky. Takto budú tieto časti bytu od seba oddelené „iba“ nábytkovo a získaných 10cm majitelia určite lepšie využijú. Po otvorení dverí do bytu sa naľavo nachádza botník na topánky a zároveň plocha na uloženie kľúčov, prípadne pošty. Veľká biela skriňa o hĺbke 57cm sa bude dať využiť na kabáty. Z pohľadu od obývacej izby má hlavná skriňa v zádverí priestor na odloženie kníh, či iných dekorácii.

Obývaciu izbu sme nechceli veľmi zapĺňať nábytkom, preto sa okrem políc na dekorácie nachádza v obývacej izbe len TV nábytková stena. Tú sme rovnako zvolili v bielej uni farbe , ktorá je doplnená o dubové dvierka v spodnej časti.

Hlavnou dominantou spálne je určite posteľ. Má klasický rám v drevodekore a do jej útrob by ste sa mohli dostať cez výklopné rošty. Posteľ je navrhovaná pre klasické rozmery matracov - 2x 90/200 cm. Po stranách postele sme umiestnili hotové nočné stolíky z IKEA s praktickým šuplíkom. Skriňu sme sa rozhodoli dať kompletne do bielej uni farby, aby priestor spálne opticky nezmenšovala. Oproti posteli sme umiestnili bielu šuplíkovú komodu na bielizeň a na jej okraji sa našiel priestor aj pre malý kozmetický kútik.

DOPLNKY

Celý návrh sa nesie v jednoduchej farebnosti bielej, béžovej, sivej a dubovom drekodekore. Pri stole a stoličkách v kuchyni sme siahli po sortimente IKEA. Okrúhly stôl je určený pre 4 osoby, pričom sa dá v prípade potreby roztiahnuť a pohostiť aj viac ľudí. Na stene vľavo je použitá sivá tapeta s geometrickým vzorom, ktorá okrem estetickej funkcie bude stenu lepšie chrániť v porovnaní s klasicky namaľovanou stenou.

Hlavnou dominantou obývacej izby je rohová sedačka v béžovej látke doplnená o biely konferenčný stolík IKEA. Kvôli prepojeniu priestorov sme v obývacej izbe použili tehlový obklad rovnako, ako v zádverí. Obvodové steny s oknami sú biele a schované za závesy v sivo-béžovej farbe, v kombinácii s mušelínovou jemne priehľadnou záclonou. Tieto textílie priestor zateplia a čiastočne aj pohltia zvuk od ulice.

OSVETLENIE

Centrálnym a hlavným prvkom osvetlenie je v spálni závesné svietidlo z IKEA. Záhlavie postele obsahuje aj schované LED podsvietenie, ktoré nasvecuje tapetu s jemným geometrickým motívom a večer by plnilo funkciu nepriameho osvetlenia. Na večerné čítanie v posteli poslúžia pracovné lampy na nočných stolíkoch.

V kuchyni je už snáď aj štandardom LED podsvietenie kuchynskej linky. Doplnkovú funkciu nám tu nad jedálenským stolom spĺňa závesné svietidlo Bunkeflo od IKEA. V obývacej izbe tvorí centrálne osvetlenie závesné svietidlo Opviq Mudoni z Bonami a doplnková voľne stojaca lampa Sotto Luce.

Zaujal Vás tento návrh a chcete vidieť viac ? Sledujte nás na Facebooku, Instagrame, či Pintereste. A ak by ste chceli vypracovať cenovú ponuku pre Vás, stačí kliknúť. :)