V JEDNODUCHOSTI JE KRÁSA

TYP –  byt

LOKALITA – Košice

 

VÝMERA –  17 m2

V tomto návrhu si nájdu to svoje fanúšikovia IKEA. Riešili sme maličký obytný priestor garsónky v novostavbe Rezidencia pri radnici. Keďže sa jedná o investičný byt, ktorý bude slúžiť na prenájom, prispôsobili sme tomu zariadenie aj farebnosť. Všetky použité prvky sú typizované, čiže ihneď kúpiteľné a farebnosť sme sa snažili vyriešiť veľmi jednoducho, keďže by mala osloviť široké publikum ľudí, ktorí hľadajú prenájom.

NÁBYTKY A ÚLOŽNÉ PRIESTORY

Denná časť bytu je rozdelená na dve časti a to obývaciu izbu a kuchynskú linku. Keďže mal byť interiér v krátkom čase zariadený, siahli sme po sortimente IKEA. Bielo-čierna kuchyňa v sebe ukrýva to najpodstatnejšie, a teda umývačku riadu, vstavanú chladničku a vstavanú rúru s varnou doskou. Vrchná časť kuchyne je tvorená dvierkami UDDEVALLA v antracitovej farbe s povrchom tabule. Spodná časť tvoria dvierka RINGHULT v lesklej bielej farbe, ktorá dodá priestoru trochu vzdušnosti. Pracovná doska EKBACKEN je dostupná v množstve odtieňov, my sme siahli po imitácii betónu, ktorá svojou farebnosťou bude tvoriť akési prepojenie bielej a čiernej farby.

V obývacej časti sme zvolili TV nábytok série BESTA, kde si každý priemerne šikovný jedinec prostredníctvom plánovača vytvorí úložný systém podľa seba. Či už rozložením skriniek, alebo voľbou farebnosti dvierok a korpusov. My sme siahli po neutrálnej klasike – biela a čierna.

DOPLNKY

Aby byt nepôsobil stroho, neosobne a nudne, potrebovali sme vybrať doplnky, ktoré interiér ozvláštnia. Farebný akcent nám priniesla svetlotyrkysová sedačka a keďže sa v byte nenachádza spálňa, plní zároveň aj funkciu postele. Po rozložení dosahuje rozmer 140x200 cm, takže sa na nej nenáročný obyvateľ pohodlne vyspí. Výrazný prvok predstavuje aj IKEA stálica, a to koberec STOCKHOLM, ktorý svojou čierno-bielou pásikavou kombináciu azda nikdy neomrzí.

OSVETLENIE

Séria NYMANE nám ponúka stropné 4-dielne bodové svietidlo v kuchyni, či antracitovú závesnú lampu v obývacej izbe. SKURUP nástenná pracovná lampa poskytuje doplnkový zdroj svetla pri večernom čítaní kníh, či novín.

Zaujal Vás tento návrh a chcete vidieť viac ? Sledujte nás na Facebooku, Instagrame, či Pintereste. A ak by ste chceli vypracovať cenovú ponuku pre Vás, stačí kliknúť. :)