ŽELEZNÍKY NAVRHNUTÉ OD PIKY

TYP –  byt

LOKALITA – Košice

 

VÝMERA –  70 m2

Na košickom sídlisku Železníky vyrástol v 70-tych rokoch panelák s výmerou 70m2 a s nie veľmi šťastne členitou dispozíciou. V prvom kroku sme teda dispozíciu výrazne pozmenili a vznikol tak logicky rozvrhnutý priestor pre spokojný život trojčlennej rodiny. V druhom kroku sme sa venovali návrhu dizajnu, ktorý sa bude niesť v zemitých farebných odtieňoch.

DISPOZÍCIA

Prvou zásadnou zmenou je zväčšenie zádveria. V pôvodnom stave bolo veľkostne nevyhovujúce a tak sme presunuli umiestnenie šatníka. Chodba bola v tomto prípade nezmyselne dlhá a úzka. Umiestnenie rozvodov vody a odpadu nám umožnilo presunúť pôvodnú kúpeľňu na nové, zmysluplnejšie miesto a získali sme v nej takisto priestor naviac. Drobnými zmenami boli ďalej zväčšenie otvoru časti steny vedúcej do kuchyne, čím nám vzniklo plynulejšie prepojenie kuchyne s obývacou izbou, či zneprechodnenie spálne. Každá izba má tak iba jeden samostatný vchod zo zádveria.

NÁBYTKY A ÚLOŽNÉ PRIESTORY

Zmenou dispozície sme dosiahli na pomery paneláku skutočne štedrú výmeru zádveria. Pri vchodových dverách je umiestnená skriňa s drevodekorom svetlého dreva na uloženie sezónnych kabátov. Vo výklenku zádveria je umiestnený šatník. Na stene sú ďalej umiestnené čierne háčiky, slúžiace na pohotovostné zavesenie. 

V obývacej izbe je úložný priestor tvorený vrchnou nábytkovou zostavou v kombinácii dekoru Pinie Aland biela a uni farby Prachovo šedá. Spodnú zostavu tvorí šuplíková zostava v neutrálnej bielej farebnosti.

V kuchyni so zafrézovanými dvierkami mierne badať rustikálny nádych. Na kuchynskej linke je zopakovaný dekor z obývacej izby. Chladnička je vstavaná vo vysokej zostave skriniek napravo spolu s teplovzdušnou rúrou a zvyšnú časť kuchyne tvoria štandardne skrinky, pričom niektoré z nich v sebe ukrývajú kuchynských pomocníkov.

Detská izba bude mať zatiaľ jedného obyvateľa. Úložný priestor je tu tvorený veľkou skriňou v priestore za dverami, ktorá úložnými priestormi bohato postačuje aj v prípade, že sa izba rozrastie o druhého majiteľa. Doplnkový a dizajnový účel tvoria otvorené police nad posteľami a takisto pri pracovnom stole, kde je priestor na vyloženie najväčších detských pokladov, či knižiek.

Úložný priestor v oddelenej toalete a kúpeľni je tvorený umývadlovými skrinkami v odtieni uni dekoru Prachovo šedá, ktorý sa nám objavuje v ostatnej časti interiéru. Nad toaletou je prístup k rozvodom vody a odpadu skrytý do nábytkovej skrinky tak isto ako v kúpeľni, takže nepredstavujú nevzhľadný, rušivý prvok a zároveň je jednoduché sa k ním v prípade potreby dostať. V kúpeľni sú úložné priestory doplnené o skrinku nad práčkou.

DOPLNKY

Výraznejším prvkom, ktorý sa objavuje v zádverí, obývacej izbe a spálni je dekoratívny tehlový obklad. Vďaka tejto voľbe bude mať interiér nezameniteľný a originálny vzhľad. Tehla navyše dodáva interiéru teplejší a príjemnejší vzhľad a už dávno nepredstavuje prvok, ktorý by bol využiteľný výhradne v exteriéri. Použité doplnky ako koberec, jedálenský stôl, kľučky, či napríklad svietidla sú v čiernej farebnosti. Akcent v tomto interiéri predstavuje jemná, pastelová modrá farba objavujúca sa na jedálenských stoličkách, či na povrchu steny v spálni.

Tretí dizajnový materiálový prvok v tomto interiéri predstavuje mramorový obklad použitý v toalete a kúpeľni. Celý interiér sa nesie v zemitých farbách hnedej, šedej a svetlých drevodekoroch, preto bolo potrebné a vhodné povzniesť ho typom materiálu, akým je mramor. Pridá interiéru pocit elegancie a sofistikovanosť a podčiarkne tak celkový pocit z dizajnu. Použité armatúry sú v chrómovom prevedení. 

OSVETLENIE

Osvetlenie je v celej časti interiéru tvorené zápustnými LED bodovými svietidlami. Nad jedálenským stolom spĺňa dizajnovú funkciu závesná lampa Dione. V spálni je po oboch stranách postele použité stojanové svietidlo Eye Super v čiernej farbe s nastaviteľným uhlom svietenia, takže pri večernom čítaní splní svoju nezameniteľnú funkciu.

Zaujal Vás tento návrh a chcete vidieť viac ? Sledujte nás na Facebooku, Instagrame, či Pintereste. A ak by ste chceli vypracovať cenovú ponuku pre Vás, stačí kliknúť. :)