top of page

DVOJIZBÁK SO ZMENENOU DISPOZÍCIOU, ADLEROVA, KOŠICE 

Tento interiér dvojizbového bytu prešiel v prvom kroku zmenou dispozície. Z klasicky rozvrhnutého bytu sa takto stal byt s väčšou kúpeľňou a rozumne rozvrhnutou kuchynskou linkou. Snažili sme sa zvoliť použité materiály tak, aby interiér pôsobil svetlo a vzdušne a zároveň sme použili kontrast tmavších plôch na nábytku a obkladoch, podľa želania majiteľov bytu. 

LOKALITA:
Košice 

ROZLOHA: 
58 m2

TYP:
byt

VSTUPNÁ CHODBA

Hneď pri vstupe do bytu sme vytvorili sedenie a miesto na uloženie používaných topánok a kabátov. Z bočnej strany skrine sme zároveň vytvorili miesto na položenie kľúčov pošty a podobne. Tmavé drevo použité v návrhu je v odtieni dub Sherman koňakovo hnedý v kombinácii s odtieňom kašmír (odtieň béžovej).

OBÝVACIA IZBA

V obývačke sme pod okno umiestnili rohovú sedačku v svetlohnedej textílii. Steny sú namaľované v hnedom tóne, čo bude pôsobiť útulným dojmom. V rohu od dverí sme vytvorili rohovú policovú zostavu, ktorá by slúžila napríklad ako príručná knižnica a miesto na zopár dekorácií. Zároveň sme túto zostavu využili na LED podsvietenie miestnosti. TV zostava je tvorená v ľavej časti plnou skriňou, ktorá nadväzuje na nábytok v zádverí. Za televízor sme vytvorili kvôli kontrastu a ďalšej možnosti LED podsvietenia panel v tmavej farbe. Na stene za TV je ako na jedinej v byte použitá jemná dekoratívna omietkovina, ktorá by mala priestoru dodať zaujímavosť.

KUCHYŇA A JEDÁLENSKÁ ČASŤ

Jedálenská časť je umiestená tak ako sme ju navrhli v návrhu dispozície. Za rozkladací stôl sme umiestnili vertikálne panely zo stolárskych dosák jednak kvôli definovaniu jedálenskej časti, ale tiež ako ochranu steny pred ošúchaním. Pôvodne plnú skriňu, ktorú sme navrhli vedľa stola sme skúsili pretvoriť ako súčasť jedálne na odloženie vecí, či dekorácii. Takéto riešenie dodá tejto chodbe na pocite priestrannosti. Kuchyňa je tvorená kombináciou materiálov tmavo sivá uni farba a drevodekor. Ako zástena za varnou časťou je použitá rovnaká dlažba ako v kúpeľni. Priestory v byte sa takto pekne poprepájajú. Rohová šuflíková skrinka je umiestnená medzi drezom a varnou časťou. Pod sporákom je použitá šuflíková skrinka, pod drezom sa nachádzajú odpadkové koše na triedený odpad a naľavo od drezu je umývačka riadu a ďalšia rohová skrinka napríklad s výsuvnými košmi. Zostava vysokých skríň samozrejme obsahuje chladničku, rúru a mikrovlnku. Vedľa okna nad pracovnou doskou je uzatvorená skrinka na kávovar, kanvicu a pod. 

SPÁLŇA

V spálni sme v záhlaví postele vytvorili dekoratívnu stenu, v ktorej je použitá dlažba z ostatných častí bytu. Po stranách sú zvislé drevené panely s podsvietením. Záhlavie postele aj korpus je čalúnený. Nočné lampy zavesené zo stropu majú takú zaujímavosť, že počet a poradie svietiacich gulí si vie zákazník zmeniť, ubrať, či doplniť o ďalšie. Vedľa dverí sme umiestnili policovú zostavu na knihy a dekorácie, ktorá má v sebe aj zatvorenú časť a v spodnej častí dva šuflíky. Skriňa je navrhnutá na celú šírku plná (bez otvorených častí). Otváranie je bezuchýtkové na push systém.