top of page

DVOJIZBÁK PRE MLADÉHO MUŽA, REZIDENCIA ALBELLI, KOŠICE

Keďže byt je koncipovaný pre mladého muža v návrhu sme sa pozerali okrem estetickej stránky aj na funkčnosť, určitú charizmu priestoru a nadčasovosť použitých materiálov a riešení. Na stenách sme použili kombináciu bielej farby, svetlo béžovej farby a sivej dekoratívnej stierky. V nábytkoch zase dominuje sivý matný odtieň, v kombinácii s drevodekorom dubu Nebraska, antracitovým odtieňom a imitáciou kamenného dekoru na zástene kuchynskej linky.

LOKALITA:
Košice

ROZLOHA: 
50 m2

TYP:
byt

VSTUPNÁ CHODBA

Vstupná chodba je jednoducho a zároveň prakticky zariadená. V pravej časti chodby sme medzi dvere umiestnili skrinku na položenie pošty, kľúčov a podobne. Nad touto skrinkou je za obrazom skrytá ističová skrinka. Na protiľahlej strane je v existujúcom odskoku umiestnená biela dvojkrídlová skriňa na kabáty a topánky. Na skriňu nadväzuje zostava nábytku v drevodekore so sedením, uložením topánok a zavesenie kabátov. Chodba je teda tvorená a štylizovaná prevažne nábytkom, narozdiel od ďalšej časti bytu.

KOMORA

V komore vedľa vchodových dverí sme vymysleli jednoduchú zostavu nábytku. V strednej časti pod revíznym otvorom sme vytvorili šuflíkovú skrinku a pod ňou presúvateľný drevený regál, ktorý sa podľa potreby presunie doprava či doľava. V hornej časti je tiež otvorená skrinka na ďalšie záležitosti. Toto rozloženie sme zvolili aj z dôvodu prípadných servisných prác a prístupu k revíznym dvierkam.

KÚPEĽŇA

Keďže kúpeľňa už mala v štandarde položené obklady a dlažbu my sme sa v kúpeľni mohli sústrediť už len na dozariadenie. Na vaňu sme doplnili sprchovú zástenu s pevným a posuvným sklom. Nad umývadlo umiestnili zrkadlo s LED podsvietením. Pod umývadlo sme umiestnili umývadlovú skrinku s dvoma šuflíkmi. Skrinku sme rozšírili na maximum a preto vedľa umývadla vznikla ešte praktická plocha. Zostavu nábytku nad práčkou do určitej miery limitoval existujúci radiátor a poloha obložkovej zárubne. Preto sme sa rozhodli práčku ponechať priznanú a nábytok osadiť bezprostredne nad ňu. Skrinka by mala slúžiť na uloženie uterákov, pracích prostriedkov či inej drogérie. Aby skrinka nepôsobila príliš mohutne z bočnej strany sme jej časť ponechali otvorenú na dekorácie a rôzne ďalšie drobnosti.

SPÁLŇA

V spálni je samozrejme dominantou manželská posteľ s dvoma nočnými stolíkmi. Zaujímavým doplnkom sú určite reliéfne panely s lamelovým vzorom, ktoré sú namaľované v rovnakom odtieni ako sivá farba na nábytku. Vedľa postele je veľká skriňa na šaty. Oproti posteli sme vytvorili miesto pre prácu na notebooku. Šuflíkovú komodu sme museli rozdeliť kvôli elektro zásuvkám po stranách.