IZBA PLNÁ VESMÍRU

TYP –  byt

LOKALITA – Košice

 

VÝMERA – 13 m2

Táto detská izba bola navrhovaná pre to najmilšie, čo doma máme, a teda pre mladého 6 ročného nádejného astronauta. Izba výmerou reprezentuje klasickú, panelákovú detskú izbu, kde sa dá pekne navrhnúť všetko potrebné.

NÁBYTKY A ÚLOŽNÉ PRIESTORY

Miestnosť sme z praktických dôvodov pomyselne rozdelili na dve časti a to oddychovú časť a pracovnú. Základom oddychovej časti je posteľ vyrobená na mieru, ktorá je umiestnená v stavebnom výklenku, ktorým izba disponuje. Je to ideálne miesto, keďže toto umiestnenie jemne vytvára pocit súkromia. Hneď vedľa postele sme navrhli maličký odkladací priestor v tmavomodrej farebnosti, ktorá sa zopakuje aj pri pracovnom stole. Táto malá polička slúži na odloženie okuliarov, mobilu, prípadne iných drobností odložených tesne pred spaním. Funkciu úložných priestorov plnia predovšetkým skrinky umiestnené nad posteľou a vstavaná skriňa, ktorá sa tiahne po strop a vytvára tak celistvý a čistý dojem. Keďže úložných priestorov nie je nikdy dosť, využili sme aj výhodu nábytku na mieru a vytvorili extra úložný priestor vo forme výsuvného boxu pod „pódiom“ postele.

Základom pracovnej časti je pracovný stôl, umiestnený naľavo od okna, ktorý poskytuje dostatok úložných priestorov pre školáka a taktiež prísun bočného denného svetla. Farebnosťou stôl predstavuje kombináciu dekorov od Eggru. Sivá farba je použitá na výsuvné šuflíky. Drevodekor na doske stola sa opakuje aj na skrinkách nad posteľou a tiež na samotnej posteli. Tmavomodrá farba je použitá vo vertikálnom systéme políc, ktorý lemuje stenu pri okne a tiež na spomínanej poličke pri posteli. Poslednou použitou farbou je klasická biela v podobe fóliovaných dvierok od Wiechu ktorá sa objavuje na vstavaných skriniach a dodá izbe pocit čistoty a priestrannosti.

DOPLNKY

Pri doplnkoch sme mysleli na to, aby bolo izbu ľahko premeniť na „dospelejšiu“ keď jej obyvateľ trochu podrastie. Čalúnené panely použité za posteľou nemajú len estetický, ale najmä praktický význam. Okrem toho, že dodajú izbe pocitovo teplo, slúžia na to, aby sa o stenu dalo príjemne oprieť a tiež, aby sa používaním nezničila, či nezašpinila. Koberec zodpovedá želanej vesmírnej tematike a obrazy prinášajú do študentskej, dospeláckej izby trošku detskej hravosti. Úchytky sme poňali tiež trošku hravo a využili sme gombíky rôznej farebnosti. Kombinácia záľub vesmíru a zvieratiek sa prejavila okrem iného aj v tapete, ktorá dominuje miestnosti a zobrazuje nočnú oblohu a hviezdy.

OSVETLENIE

Pocit vesmírnej atmosféry tapete dodáva aj lištový LED systém lemujúci strop, ktorý plní funkciu nepriameho, oddychového, náladového večerného osvetlenia izby. Rovnaký LED systém je použitý aj nad posteľou a preto je príjemná večerná atmosféra dokonale zabezpečená. Ďalším použitým prvkom osvetlenia sú stropné závesné kovové lampy nad pracovným stolom začínajúceho školáka, ktoré tvoria gro primárneho, pracovného osvetlenia. Farebnosťou a materiálom sa pekne dopĺňajú so stropným prisadeným svietidlom zaujímavého tvaru, ktoré pridá do detskej izby trochu hravosti a atypickosti.

Zaujal Vás tento návrh a chcete vidieť viac ? Sledujte nás na Facebooku, Instagrame, či Pintereste. A ak by ste chceli vypracovať cenovú ponuku pre Vás, stačí kliknúť. :)