KOMIKSOVKA PRE PIATAKA

TYP –  byt

LOKALITA – Prešov

 

VÝMERA – 12 m2

Pred piatimi rokmi sme navrhovali detskú izbu budúcemu školákovi a ani sme sa nenazdali a dnes navrhujeme študentskú izbu pre veľkého piataka. Hravé prvky v izbe nahradili „dospelácke“, kde majú samozrejme svoje miesto televízor a playko. Odvážnu komiksovú tapetu možno o pár rokov vymeniť za neutrálnejšiu a izba hneď naberie nový, seriózny nádych.

NÁBYTKY A ÚLOŽNÉ PRIESTORY

Pri voľbe farebnosti sme sa samozrejme riadili preferenciou obyvateľa izby. Keďže ním je 10 ročný chlapec, za nosný odtieň sme zvolili unidekor Egger Prachovo šedá. Keďže s pribúdajúcim vekom rastie aj potreba úložných priestorov, bolo pre nás hlavnou úlohou vymyslieť v izbe čo najviac úložných priestorov, avšak s ohľadom na veľkosť izby. Okrem bežných úložných priestorov v podobe skrine a horných skriniek nad posteľou, sme šikovne využili aj priestor pod ňou. Na mieru vyrobené pódium nám tak izbu nielen ozvláštni, ale pridá aj dodatočný úložný priestor naviac.

Šedú farebnosť dopĺňa elegantne unidekor v odtieni Egger Šafránovo žltá, ktorá priestor adekvátne oteplí. Pracovný, študentský priestor je od „hracieho“ oddelený vertikálnou stenou v drevodekore Egger Dub Hamilton prírodný, aby pozornosť smerovala tam, kam pri učení má. Tento drevodekor je zopakovaný aj na použitej podlahe. Pri tomto návrhu sme si domácu úlohu v podobe vytvorenia maxima úložných priestorov určite splnili na 1* a je tak efektívne využitý naozaj každý kút miestnosti.

DOPLNKY

Keďže sme navrhovali izbu pre 10 ročného školáka, miesto si v nej samozrejme museli nájsť aj televízor a playstation. Príjemným dizajnovým prvkom je longboard, ktorý plní funkciu odkladania drobností, ale zároveň predstavuje presne ten moment, o ktorom sa budú v škole spolužiaci rozprávať. :-). Najvýraznejším prvkom v izbe je určite použitie tapety v komiksovej tematike. Tapeta priestor krásne ozvláštni a dodá „hráčskemu kútiku“ ten správny nádych. Navyše, keď rokmi omrzí, jej výmenou za neutrálnejšiu izba hneď naberie nový, seriózny nádych. Pri perforovaných bielych paneloch nad stolom a pri posteli sme sa inšpirovali sortimentom IKEA. Vďaka sérii SKADIS si možno pomocou rôznych políc, hákov, nádob, káblov, či spôn vytvoriť unikátnu úložnú kombináciu presne podľa vašich predstáv.

OSVETLENIE

Okrem hlavného stropného prisadeného svietidla sme využili možnosť ukryť led pás v zostavách nábytku. Pri stole tvorí led pás doplnkové pracovné osvetlenie pri stole, v skrinkách nad posteľou zasa spĺňa funkciu osvetlenia pri čítaní kníh v posteli.

Zaujal Vás tento návrh a chcete vidieť viac ? Sledujte nás na Facebooku, Instagrame, či Pintereste. A ak by ste chceli vypracovať cenovú ponuku pre Vás, stačí kliknúť. :)