top of page

MINIMALISTICKÝ INTERIÉR RODINNÉHO DOMU, KOŠICE

V tomto projekte sme mali k dispozícii naozaj veľkorysú výmeru. Našou úlohou bolo navrhnúť vstupnú chodbu, obývaciu izbu spojenú s kuchyňou, spálňu a pracovňu. Celý interiér sa podľa majiteľov nesie v zemitých odtieňoch, je minimalisticky ale vkusne zariadený a najväčším kontrastom a výrazovým prvkom interiéru je sedačka v atypickej farbe, ktorá dodala obývacej izbe ten správny šmrnc. 

LOKALITA:
Košice 

ROZLOHA: 
120 m2

TYP:
rodinný dom

VSTUPNÁ CHODBA

Hneď vedľa vstupných dverí sme podľa požiadavky zákazníka umiestnili veľkú zrkadlovú skriňu rozdelenú na štyri časti. Zrkadlové dvere sú od podlahy po strop a taktiež je skriňa v spodnej a hornej časti podsvietená. V časti kde je plánované sedenie je použitý panel s jemnejším vrúbkovaním (jemnejšou štruktúrou). Takýto typ je tiež použitý aj v pracovni.

KUCHYŇA A JEDÁLENSKÁ ČASŤ

Kuchynská linka vrátane ostrovčeka je vyskladaná podľa požiadaviek investora. Ako pracovnú dosku sme zvolili svetlý a neutrálny technický kameň, ktorý je použitý aj ako zástena, nakoľko sme kvôli peknému a čistému vzhľadu linky nechceli pridávať ďalší materiál. Jedálenský stôl má jednu centrálnu atypickú nohu a má rozmer 120 x 250 cm.

OBÝVACIA IZBA

Do obývacej časti sme vybrali modrú sedačku v skladbe 3+2+1. Kreslo sme umiestnili vedľa komody, nakoľko sa s ním bude ľahšie manipulovať. TV zostava je tvorená dvoma vertikálnymi skrinkami a troma vodorovnými šuflíkmi. Za televízor sme tiež kvôli zjednodušeniu zvolili len jeden materiál a to zvislé lakované lamely.

SPÁLŇA

V spálni sme použili čalúnenú posteľ na nôžkach. Matrac má rozmer 200 x 200 cm. Nočné stolíky sú vo vzduchu a sú pripevnené na čalúnenom čele. Celú posteľ sme museli od obvodovej steny odsunúť kvôli komode a tiež kvôli prechodu k posteli. Samotné čalúnené čelo je potiahnuté na celú šírku od steny po zárubňu.