MÍNUS KOMORA, PLUS KÚPEĽŇA

TYP –  byt

LOKALITA – Košice

 

VÝMERA –  22 m2

V tomto staromestskom byte sme ako prvé riešili zmenu dispozície. Veľmi málo využívanú komoru sme využili na zväčšenie kúpeľne tak, aby sa do nej vmestila vaňa, sprchový kút a toaleta a aby bola aj napriek tomu priestranná. Ďalší krok predstavoval návrh interiéru, ktorý sa bude niesť v tmavších odtieňoch s použitím kameňa, či mramoru.

ZMENA DISPOZÍCIE

Hlavným cieľom v riešení tohto interiéru bolo dosiahnuť čo najväčšiu kúpeľňu. K dosiahnutiu tohto cieľa nám v prvom rade slúžilo zrušenie komory (miestnosť 1.04 PS), vďaka ktorej sme dostali naviac tie m2, ktoré sme potrebovali. Kuchyňu sme zmenšili len o malý kúsok, ktorý nám zasa poskytol posledné potrebné centimetre, pričom rozloha kuchyne stále bohato postačovala na štandardné vybavenie kuchynskou linkou a jedálenským stolom.

NÁBYTKY A ÚLOŽNÉ PRIESTORY

Predsieň v tomto byte bola úzka, dlhá a prerušovaná rôznymi výklenkami. Aby sme ju opticky „upratali“ využili sme nábytky na mieru v podobe vstavaných skríň v dekore Egger Dub Lorenzo. Veľkú skriňu na kabáty a obuv sme trochu vytiahli do priestoru chodby a rovnakým stolárskym drevodekorom sme prekryli aj existujúci pilier a vytvorili tak jednotný celok bez zbytočných rohov.

Kvôli tomu, že je chodba pomerne úzka snažili sme sa ju opticky rozšíriť jednak veľkým zrkadlom, ale tiež sadrokartónovým podhľadom, ktorý je menej spustený ako v ďalšej časti chodby. Na spomínanom sadrokartóne sú použité drevené akustické panely.

Malý úložný priestor sa nám podarilo vytvoriť aj vedľa vstupu do kúpeľne. Použitý je svetlobéžový unidekor v odtieni Taupe šedá, ktorý je použitý aj v kuchyni a priestor tak nie len prepája, ale jeho funkciou je aj ochránenie steny pred obitím, keďže sa v domácnosti nachádza aj malé dieťa.

Rozloženie kuchynskej linky vychádza z návrhu dispozície. Použili sme kombináciu mramoru s drevodekorom Dub Lorenzo a svetlobéžovým unidekorom v odtieni Taupe šedá podobne, ako v predsieni. Ako kontrast a zároveň osvieženie sú použité celoplastové stoličky IKEA z recyklovaných materiálov. Stop kuchyne je namaľovaný do svetlo sivej farby a je v rovnakej úrovni (výške) ako strop v zádverí.

V kuchyni a v časti predsiene sme riešili aj nevzhľadné rúry od klimatizácie, ktoré boli u zákazníka vedené viditeľne po stene a vyústenie rúr sa nachádzalo naľavo od navrhovaného jedálenského stola. Šikovne sme ich ukryli pod sadrokartónový kastlík, ktorý je zároveň zo spodnej časti podsvietený LED pásom a nasvecuje tapetu s geometrickým vzorom. Na stene pri spomínanom jedálenskom stole je už prekrytie klimatizačného potrubia riešené nábytkovými doskami, ktoré materiálovo nadväzujú na kuchynskú linku.

DOPLNKY

Zmenou dispozície sme získali na pomery klasického bytu naozaj veľkorysú kúpeľňu. Práčka je ukrytá v skrini s dekorom mramoru. Materiálovo je kúpeľňa tvorená bielou mozaikou, dlažbou NOLAN s motívom dreva o rozmere 20x120cm, šedou dlažbou FLODSTEN použitou aj v zádverí a bielym obkladom Fineza collection o rozmere 30x60cm. Opakovanie použitých materiálov aj v ostatných častiach bytu tak prepája priestor do jedného celku. Čierne armatúry značky Hansgrohe dopĺňajú vaňu s rozmerom 170X75 cm a sprchový kút, ktorý nám vďaka zrušenej komore poskytne priestor 80x140cm.

Toaleta je oddelená od kúpeľne sklenenými dverami Master Clear od JAP, ktoré dokonale ladia s použitými čiernymi prvkami ako sú armatúry, police, úchytky, sprchové dvere, či samotný sprchový žľab.

OSVETLENIE

Keďže v jednoduchosti je krása, celým bytom sa tiahnu stropné zápustné bodové svietidla v čiernej farbe. Ozvláštnením interiéru je závesné svietidlo nad jedálenským stolom, či LED pásik použitý vrámci kuchynskej linky, sadrokartónového kastlíka (ktorý zakrýva klimatizačné rúry), LED podsvietené zrkadlo v kúpeľni, či atmosférový LED pásik použitý nad vaňou a sprchovacím kútom.

Zaujal Vás tento návrh a chcete vidieť viac ? Sledujte nás na Facebooku, Instagrame, či Pintereste. A ak by ste chceli vypracovať cenovú ponuku pre Vás, stačí kliknúť. :)