NÁPADNÁ DLAŽBA V NENÁPADNOM INTERIÉRI

TYP –  byt

LOKALITA – Trnkov

 

VÝMERA –  45 m2

Na mieste, čo by ste kameňom z Košíc dohodili, v neďalekom Trnkove vyrástla jedna sympatická novostavba. Šťastní majitelia jedného z bytov nás oslovili s pomocou návrhu predsiene, kúpeľne, kuchyne a obývacej izby. Ako to dopadlo uvidíte už čo čo čo čoskoro.

NÁBYTKY A ÚLOŽNÉ PRIESTORY

Asi je jednoduché uhádnuť obľúbenú farbu budúcich domácich. Biela dominuje predsieni, objavuje sa v kúpeľni, toalete a nechýba ani v obývacej izbe. Biela farba pôsobí vzdušne, čisto, priestranne a presvetlene. V bielej farebnosti sa nesie aj dekor na vstavanom šatníkovom roldore a takisto v pôvodne prázdnom výklenku hneď pri vchodových dverách. Extra úložný priestor namiesto prázdneho rohu príde predsa vždy vhod. Vchodové, ako aj interiérové dvere sú ladené takisto do biela, avšak tie interiérové sú ozvláštnené decentným bielym orámovaním, ktoré nenápadnej chodbe dodáva šmrnc. Najvýraznejším prvkom v chodbe je bezpochyby dekoratívna, orientálne pôsobiaca dlažba, ktorú možno badať aj v ostatných miestnostiach. Popri bielej farebnosti prekrásne vynikne a stáva sa tak dominantným prvkom v domácnosti.

V kúpeľni sme k výraznej dlažbe nachádzajúcej sa na podlahe a obložení vane (170x75cm) vybrali obklady jemné, nenápadné, aby mala možnosť dlažba vyniknúť. Zaujímavosťou sú trochu odvážne čierne armatúry. Spolu s čiernym lemovaním vaňovej zásteny pôsobí celá kúpeľňa štýlovo, moderne, s nádychom industriálu, ale pritom stále teplo a priestranne. Vaňová zástena plní dôležitú funkciu oddelenia tzv. „mokrej“ zóny od zvyšku kúpeľne a bráni tým znehodnoteniu nábytku. Dekor Dust Grey požitý na dvierkach umývadlovej skrinky je doplnený bielym dekorom dvierok na opačnej strane, ktoré v sebe ukrývajú miesto na odloženie špinavej bielizne, či rôznych čistiacich prostriedkov, prášku a pod.

Toaleta nadväzuje použitou dlažbou na zvyšnú časť bytu. Podomietkový Geberit farebnosťou pekne ladí s bielou farbou bytu a pôsobí mimoriadne čisto. Za dvierkami v bielom dekore sú ukryté sčasti vodomery a sčasti plní skrinka funkciu ukrytia momentálne nepotrebného.

Kuchynská linka predstavuje klenot celého bytu. Sme veľmi radi, že sme sa farebne mohli odlíšiť od „bežného“ a myslíme, že dvierka striekané do vybraného odtieňa NCS svetlej pastelovej zelenej farby budú naživo vyzerať nielen kvalitne, ale aj úchvatne. Do kuchyne v U-čkovom usporiadaní sa „skryje“ všetko potrebné ako umývačka riadu, veľký drez, rúra s varnou doskou, vstavaná chladnička a dokonca aj potravinová skrinka. Pracovná doska a zástena nesie odtieň dekoru Mramor Levanto a opticky kuchyňu prevzdušňuje.

Hlavu sme si mierne potrápili pri hľadaní správneho miesta pre jedálenský stôl. Nakoniec sme sa rozhodli kuchyňu opticky oddeliť od obývacej časti laťovaním a tým pádom nám vzniklo krásne miesto pre plnohodnotný jedálenský kút s výhľadom na okolitú prírodu. V súznení s prírodou sa majitelia môžu cítiť aj vďaka výberu jedálenských stoličiek. IKEA myslí za nás všetkých a aj tieto stoličky sú dôkazom toho, že aj zo zmesi obnoviteľného dreva a recyklovaného plastu môže vzniknúť dizajnový a funkčný prvok domácnosti.

Stalo sa už bežnou praxou, že množstvo úložných priestorov sa snažíme ako hlavnú požiadavku zákazníkov splniť. Aj preto sme nad TV skrinkou zvolili zostavu skriniek s otvorenou policou na dekorácie, aby stena nepôsobila príliš zastavano.

OSVETLENIE

Priame, hlavné a funkčné osvetlenie v byte je zabezpečené pomocou bodových LED zápustných svietidiel. Doplnkové, atmosférové osvetlenie je zabezpečené pomocou bambusového svietidla nad jedálenským stolom a dizajnovým, kruhovým svietidlom v obývacej časti, ktoré vďaka svojmu tenkému tvaru pridáva miestnosti na elegancii. Samozrejmosťou je LED pásik, ktorý necháva v kuchyni vyniknúť kameňu.

Zaujal Vás tento návrh a chcete vidieť viac ? Sledujte nás na Facebooku, Instagrame, či Pintereste. A ak by ste chceli vypracovať cenovú ponuku pre Vás, stačí kliknúť. :)