NEBRASKA V BRATISLAVE

TYP –  byt

LOKALITA – Bratislava

 

VÝMERA –  57 m2

V tomto návrhu sme ako prvý moment riešili zmenu dispozície. Celý návrh je ladený jemne, svetlo a neutrálne s použitím drevodekoru Dub Nebraska. Použité farby a materiály sú v tónoch bielej, svetlosivej, béžovej doplnenej o svetlosivý dekor betónu.

ZMENA DISPOZÍCIE

Hlavnou zmenou pri rozvrhovaní novej dispozície bolo rozdelenie spoločnej obývacej časti s kuchyňou prostredníctvom deliacej priečky. Druhou zmenou bola úprava priečky v kúpeľni tak, aby nám vznikla priestrannejšia a ucelenejšia vstupná chodba.

NÁBYTKY A ÚLOŽNÉ PRIESTORY

Všetky navrhované nábytkové prvky sú biele, aby sa nám priestor zádveria a priľahlej chodby opticky nezmenšoval a pôsobil nezapratane. Oproti vchodovým dverám sme umiestnili komodu so zrkadlom, kde si domáci budú vedieť umiestniť dekorácie a vstup do bytu sa týmto pekne zútulní. Vedľa sedenia sa nachádza skriňa na uloženie topánok a kabátov. Vedľa vstupu do WC sa tiež našlo miesto na úzku vysokú skrinku na rôzne drobnosti.

Nad závesnou WC misou je úložný priestor prekrytý bielymi dvierkami a vedľa toalety sa nachádza úsporné umývadlo so šuflíkovou skrinkou. Keramické dvojumývadlo v kúpeľni má dostatočnú šírku 1200 mm takže ho budú vedieť súbežne používať dvaja. Pod umývadlom je použitá šuflíková skrinka v dekore dub nebraska.

DOPLNKY

V kúpeľni je použitá rovnaká dlažba ako v toalete, čiže Tubadzin kolekcia Massa. Umiestením dvojumývadla oproti dverám, do stredu kúpeľne vznikol po stranách priestor na vaňu a sprchový kút. Bezprostredne naľavo vedľa dverí, je za dvierkami schovaná práčka so sušičkou. Na ňu nadväzuje veľkorysý murovaný sprchový kút o rozmere 1500 x 800 mm. Predsadením steny v sprchovom kúte vznikla šikovná murovaná polica na šampóny a podobne. Aby kúpeľňa získala šmrnc použili sme ako kontrast čierne vodovodné armatúry a tiež čierny rám sprchovej zásteny.

Obývacej časti dominuje svetlosivá sedačka, ktorá po roztiahnutí môže slúžiť ako plnohodnotné lôžko. Lamelový "paravan" medzi sedačkou a pracovnou časťou sme nechali nakoniec v bielej farbe, nakoľko pekne splýva s prostredím a nevytvára tak ďalší dominantný prvok v interiéri.

Kuchynská linka je tvorená drevodekorom Dub nebraska podobne ako pri nábytkoch v ostatných častiach bytu. Ako zástena je použitý biely lacobel. Horné skrinky sú bielej farby. Dvierka kuchynskej linky sa otvárajú, ako je dnes populárne, cez skryté úchytkové profily. Jedálenský stôl od IKEA je rozťahovateľný a doplnený o drevené stoličky v svetlosivom odtieni.

Zaujímavým prvkom je deliaca stena medzi obývačkou a kuchyňou. Obložená je stolárskym materiálom v dekore Chromix (imitácia betónu) aby sa zamedzilo znehodnoteniu jej rohov.

Zaujal Vás tento návrh a chcete vidieť viac ? Sledujte nás na Facebooku, Instagrame, či Pintereste. A ak by ste chceli vypracovať cenovú ponuku pre Vás, stačí kliknúť. :)