NENÚTENÁ ELEGANCIA

TYP –  rodinný dom

LOKALITA – Prešov

 

VÝMERA –  57 m2

V Prešove rastie rodinný dom, ktorý má síce zatiaľ iba základy, no jeho finálny vzhľad je už istý. Interiér sa nesie v príjemných zemitých odtieňoch s jemnými akcentami béžovej, šedej a drevodekoru. Zaujímavým detailom je lamelové obloženie, ktoré prinieslo do interiéru kúsok prírody. 

NÁBYTKY A ÚLOŽNÉ PRIESTORY

Dominantným prvkom celého interiéru sa pri navrhovaní jednoznačne stala stena obložená drevenými lamelami v svetlom drevodekore na TV stene a časti obývačkovej steny. Je to prvok, ktorý vnesie do interiéru dizajn, jedinečnosť, ale aj kúsok prírody. Krásny detail na tejto stene predstavujú aj posuvné dvere zo zádveria. Svetlé tóny pridajú interiéru vzdušnosť a pocit priestrannosti. Spomínaný drevodekor sa objavuje aj na knižnici pri TV stene, kde nájdu svoje miesto všetky knihy v domácnosti. Pri knižnici sme našli miesto aj na leňošku, ktorá vytvorí dokonalé zátišie na čítanie.

Kuchyňa je v ľavej časti tvorená vysokými skrinkami, ktoré v sebe skrývajú vstavanú chladničku s mrazničkou, teplovzdušnú rúru, mikrovlnnú rúru a takisto nenápadné dvere do komory so zafrézovanými dvierkami, takže kľučka v tomto prípade nenarúša čisté línie kuchynskej linky. Dvierka kuchynskej linky sú ďalej vo farebnosti jemnej, béžovej. Horné dvierka sú v rovnakej farebnosti, ako tie spodné a spolu s pracovnou doskou od Eggru F186 Beton Chicago svetlo šedý pôsobí kuchynská linka veľmi čisto a elegantne.

DOPLNKY

Srdcom obývacej izby je samozrejme vhodne zvolená sedacia súprava. My sme siahli po sedačke Speranza od Natuzzi, ktorá už na prvý pohľad zaručuje dokonalý komfort. Sedacia súprava ponúka polohovateľný záhlavník a skutočne širokú škálu možnosti výberu poťahu. 

Na rozdiel od dennej časti bytu máme v kúpeľni k dispozícii obmedzené množstvo denného svetla. Preto sme siahli tak, ako vo zvyšku interiéru po svetlých drevodekoroch, čo zabezpečí, aby kúpeľňa pôsobila čo najviac vzdušne a svetle. Dominantou je použitý decentný biely obklad s 3D štruktúrou, doplnený mramorovým obkladom. K solitérnej, voľne stojacej vani sme prispôsobili aj umývadielka a všetka sanita tak dokonale dotvára pocit jednoty a čistoty. Praktická sklenená zástena oddeľuje „mokrú“ sprchovaciu časť od zvyšku miestnosti. Použité armatúry sú v chrómovom prevedení.

OSVETLENIE

Primárne osvetlenie predstavujú v každej z miestnosti zápustné LED bodové svietidlá. Sekundárnymi prvkami je zaujímavé závesné sklenené svietidlo v obývacej časti, či závesné svietidla nad jedálenským stolom, takisto v sklenenom dizajne. V kúpeľni sme siahli po atmosférovom LED osvetlení v sprchovacom kúte a ako doplnkový, dizajnový moment slúžia závesné svietidla s tienidlami v neutrálnej, svetlohnedej farebnosti.

Zaujal Vás tento návrh a chcete vidieť viac ? Sledujte nás na Facebooku, Instagrame, či Pintereste. A ak by ste chceli vypracovať cenovú ponuku pre Vás, stačí kliknúť. :)