TEHLA AKO DOMINANTA

TYP –  byt

LOKALITA – Košice

 

VÝMERA –  53 m2

Celý návrh interiéru bytu pre mladú dámu sa nesie v jednoduchej farebnosti a kombinácii bielej, svetlosivej a béžovej farby, dekoračnej omietky, laťovania a samozrejme tehlového obkladu.

NÁBYTKY A ÚLOŽNÉ PRIESTORY

Hneď za vchodovými dverami sa nachádza sedenie s laťovaním skombinované s dvojdverovou skriňou na kabáty a topánky v odtieni Kašmírovo šedá. Pod sedením je rovnako priestor na uloženie topánok. Vedľa dverí sa ponúkol priestor na osadenie šuflíkovej skrinky z IKEA na uloženie pošty, kľúčov a iných drobností.

V celom byte sme použili biele interiérové dvere s čiernym kovaním s malými sklenenými svetlíkmi. Na kúpeľňovú stenu sme medzi dvere umiestnili zrkadlo, ktoré je nie len praktické pri odchode z bytu, ale zároveň vytvára peknú optickú hru a priestor chodby opticky znásobuje.

Obývacej časti dominuje béžová rozkladacia, rohová sedačka. Je primerane veľká a tým, že má nožičky a je odsadená od podlahy, nepôsobí mohutne. Konferenčné stolíky sú jednoduché, kruhové a ľahko premiestniteľné.

V kuchynskej časti sme pri kuchynskej linke ako prvú použili vysokú chladničkovú skriňu, ktorá čiastočne oddelí kuchynskú časť od obývacej izby. Za chladničkou je umiestnený čierny granitový drez s odpadkovými košmi, umývačka riadu, rohová skrinka s otočnými policami, varná doska a šuflíky. Vysoká skriňa vedľa vstavanej rúry s mikrovlnkou je myslená ako potravinová skriňa. Na kuchynskej linke je použitá kombinácia dekorov Kašmírovo šedá a Dub Vicenza.

Spálni dominuje ako inak posteľ o rozmere 2 x 90/200 cm, ktorá je doplnená o nízke nočné stolíky. Za dverami sme priestor využili na otvorený regál na knihy a dekorácie. Na spálňu nadväzuje otvorený šatník, takže o úložný priestor na šatstvo tu vôbec nie je núdza.

Pôvodný vstup do kúpeľne sme trochu posunuli smerom doľava, aby vzniklo miesto pre umývadlovú skrinku. Toaleta je riešená materiálovo rovnako ako kúpeľňa a nad Geberitom je odkladací priestor na toaletné potreby.

DOPLNKY

Za televízor sme umiestnili tehlový obklad, ktorý jednoznačne dodáva celému priestoru správnu atmosféru. V kuchynskej časti sme umiestnili kruhový stôl pre štyroch. Na podlahu aj zástenu sme použili dlažbu s dekorom mramoru Pietrasanta. Opticky je tak priestor rozzónovaný na kuchyňu a obývačku.

OSVETLENIE

Bonusom v tomto interiéri je určite práčovňa. Podarilo sa nám v neveľkom priestore umiestniť vedľa seba práčku a sušičku a nad nimi pracovnú plochu na skladanie bielizne. Na stene medzi pracovnou doskou a hornými skrinkami je opäť použitý mramor a celý byt sa tak materiálovo na viacerých miestach prepája. Zástena je podsvietená štandardným LED podsvietením.

V celom byte je v rámci osvetlenia použité bodové zápustné osvetlenie v kombinácii s LED podsvietením. Obývaciu izbu nám ozvláštňujú závesné svietidla IKEA Nymane umiestnené nad kuchynským stolom a svietidlo Rif umiestnené nad konferenčným stolom, v spálni je to závesná bambusová lampa Misterhult. Zaujímavým dizajnovým prvkom v zádverí je vešiaková tyč s LED podsvietením umiestnená nad sedením.