ÚTULNE V HAMULIAKOVE

TYP –  rodinný dom

LOKALITA – Hamuliakovo

 

VÝMERA –  91 m2

Celý interiér rodinného domu neďaleko Bratislavy je ladený do jemných, zemitých, teplých odtieňov. Štedrý priestor nám umožnil využiť dennú časť na maximum a výsledkom bol útulný a pekne usporiadaný interiér. Predmetom návrhu boli ďalej miestnosti spálňa, hosťovská izba, či pracovňa.

NÁBYTKY A ÚLOŽNÉ PRIESTORY

Hneď vpravo od vstupu sa nachádza sedenie, pod ktorým je otvorený priestor na umiestnenie topánok. Nad sedenie sme umiestnili laťovanie v zemitom odtieni a podsvietené zrkadlo. Aby priestor pôsobil útulne už od vstupu, ľavá časť chodby je vo svetlo hnedom odtieni, ktorý sa nám bude opakovať aj vo zvyšku interiéru. Chodbu smerom do obývačky sme ešte doplnili o úzku komodu so zrkadlom.

Celý interiér sa nesie v teplých, zemitých odtieňoch a pôsobí útulne. TV stena je tvorená drevenými lamelami, ktoré sa nachádzajú aj v zádverí a predsunutou stenou obloženou obkladom s kamenným dizajnom, ktorý sa nám zopakuje v zádverí, v kuchynskej časti a v pracovni. Prvky ako drevo, kameň a zemité odtiene na stenách spolu pekne hrajú a v priestore nám vytvárajú „pocit domova“.

V časti, kde sa stretáva chodba s obývacou izbou sme využili umiestnenie skríň, aby vytvárali pocitovo akýsi „múr“ a priestor bol jasne definovaný. Jedna skriňa je v drevodekore a je akoby súčasťou kuchynskej časti, druhá je v unidekore v svetlohnedej farebnosti. Domáci tak budú mať pocit „opory“ keď budú sedieť na sedačke.

V kuchynskej časti sme zvolili usporiadanie kuchyne do písmena „U“. Je tvorená bielym uni dekorom v kombinácii so svetlohnedým dekorom. V pravej časti sme obložili stenu panelmi v drevodokere, ktoré v sebe skrývajú vchod do komory. Keďže je kuchyňa nadštandardných rozmerov nemali sme potrebu v tejto časti umiestňovať ďalšie skrinky. Na optické zväčšenie kuchyne a jej prepojenie s obývačkou slúžia aj spomínané skrine v drevodekore s presklenou a podsvietenou vitrínkou, ktorá dodá priestoru vzdušnosť a eleganciu.

OSVETLENIE

Osvetlenie obývacej časti je tvorené neutrálnymi bielymi a krémovými svietidlami. Na mieste nad sedačkou je použité biele prstencové svietidlo, ktoré dodáva priestoru ten správny šmrnc. Aby sme do priestoru vniesli viac dreva, použili sme drevený jedálenský stôl spolu s elegantnými stoličkami vo svetlohnedom dizajne.

Ako centrálne osvetlenie sme v spálni použili biele prstencové závesné svietidlo, ktoré pekne prepojí tento priestor s obývacou častou. Ako zaujímavejšiu alternatívu klasických nočných lámp sme zvolili biele závesné svietidlá zo stropu. Čelo postele je tvorené drevenými lamelami, kde spomínané svietidlá poskytujú nočné náladové osvetlene. Celá izba sa opäť nesie v teplých, zemitých tónoch s doplnením o drevodekor.

DOPLNKY

V pracovni je hneď pri vstupe použitá rozkladacia sedačka. V izbe je na stenách použitý opäť svetlohnedý náter. Pracovný kút je tvorený dostatočným množstvom úložných priestorov vo forme skríň, otvorených políc, či zostavou skriniek nad pracovným stolom. Kvôli materiálovému prepojeniu jednotlivých miestnosti sme na stene pri okne použili obklad Tubadzin Aulla STR Graphite, ktorý sa nachádza v zádverí, kuchyni a v obývacej izbe.